REUTERS

Страсна п’ятниця відзначається християнами в Україні напередодні Великодня. Страсна п’ятниця у 2020 припадає на 17 квітня.

Для вірян довга страсна п’ятниця – найскорботніший день у році, оскільки, за біблійними переказами, саме цього дня розіп’яли сина Божого Ісуса Христа.

Читайте такожНа Великдень правоохоронці посилено контролюватимуть дотримання правил обмежень у Києві – Кличко

Страсна п’ятниця: чого не можна робити

Страсна п’ятниця – це час, присвячений згадці про страждання і смерть Христа, за чим слідувало його воскресіння. Церква рекомендує провести 17 квітня у пості аж до моменту, коли з гробу Господнього не винесуть плащаницю, якою тисячі років тому вкрили тіло Ісуса. Подекуди в Україні прийнято утримуватися від дзвонів у храмах.

У страсну п’ятницю в православ’ї вважається гріхом будь-яка робота, пов’язана з шиттям, пряжею і рубанням. Цього дня господині печуть паски та, загалом, переймаються святковим столом на Великдень.

Християнам також заборонено їсти жирну їжу, натомість задовольнятися тільки пісними стравами.

Цікаво, що у багатьох країнах страсна п’ятниця – вихідний.

Страсна п’ятниця: прикмети

Картинки – Страсна п'ятниця  / Страсті Христові, анонімний художник, uk.wikipedia.org

У страсну п’ятницю часто садять капусту – аби дала гарний врожай. Водночас сльози і надмірна радість для цього дня недоречні.

За народними повір’ями, якщо цього дня буде спокійна погода – такою вона залишатиметься влітку. А ось дощі та перший грім 17 квітня ознаменує примхливу температуру в серпні та на початку вересня, яка не дозволить зібрати щедрий урожай.

Найкраще цей день провести у колі найближчих родичів та в тиші.