Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Проти Мінсоцполітики і СБУ через боротьбу з шахрайством щодо виплат переселенцям почали інформкампанію – Розенко

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявляє, що внаслідок роботи, яку проводить Мінсоцполітики спільно з СБУ щодо перекриття злочинних схем, побудованих на соціальних виплатах переселенцям, розпочалася масована інформаційна кампанія проти керівництва Мінсоцполітики та СБУ.

Міністр праці та соціальної політики України Павло Розенко / УНІАН
Проти Мінсоцполітики і СБУ почали інформкампанію / УНІАН

Про це Розенко сказав в ефірі одного з телеканалів, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

«Ми розпочали боротьбу з «липовими» переселенцями, ми перекриваємо схеми, побудовані на соцвиплатах переселенцям. Ми фактично проводимо верифікацію тих людей, які зареєстровані як вимушені переселенці. Спільно з СБУ на сьогодні перекрито схем на мільярди гривень. Внаслідок цієї роботи, внаслідок того, що ми почали реально боротися з відтоком бюджетних коштів на окуповані території, почали боротися з корупцією, в тому числі в органах міграційної служби, органах соцзахисту, Пенсійного фонду, в місцевих органах влади, проти керівництва і Мінсоцполітики, і СБУ розпочата масована інформаційна кампанія, і вчорашня стаття у шанованому виданні є, на жаль, одним із прикладів такої кампанії», - заявив міністр.

Служба безпеки блокувала виплату пенсій бойовикам "ДНР/ЛНР"

Водночас він підкреслив, що Мінсоцполітики та СБУ продовжать верифікацію соціальних виплат.

«Але ми чітко знаємо, що діємо правильно. Нас не зупинити. Ми будемо рухатися далі і наводити порядок у системі соціальних виплат», - наголосив він.

Коментуючи інформацію одного з видань щодо розбіжностей у списках переселенців Міжвідомчого координаційного штабу і Міністерства соціальної політики, Розенко підкреслив, що списки переселенців Міжвідомчого штабу і Мінсоцполітики – це абсолютно різні списки, які ніколи не співпадали і співпадати не можуть.

Верифікація соцвиплат не створить дискомфорту для громадян – Мінфін

«Їх взагалі некоректно порівнювати. Звинувачувати нас у тому, що вони не співпадають, – це все одно, що звинувачувати «Динамо» (Київ) у тому, що там не грає Мессі», - зауважив міністр.

Розенко вкотре нагадав, що на всі соціальні виплати переселенцям – пенсії, допомоги тощо – на рік виділяється близько 30-33 млрд грн.

«І проблема в тому, що через шахрайські схеми частина цих коштів іде на окуповану територію і є частиною доходів, в т.ч. представників терористичних угрупувань», - зазначив він, наголосивши, що робота щодо верифікації соціальних виплат і перекриття злочинних схем буде продовжена.

Мінфін починає пошук "мертвих душ" серед отримувачів соцвиплат

Як повідомляв УНІАН, за оцінками Служби безпеки, 30-40% переселенців отримують соціальні виплати незаконно, оскільки отримують гроші в Україні, а мешкають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Згідно з українським законодавством, отримувати соціальну допомогу можуть лише ті, хто виїхав з окупованих територій чи зони проведення АТО і зареєструвався на підконтрольній Україні території. Разом з тим багато переселенців зареєструвалися, але продовжують проживати на непідконтрольних українській владі територіях.

Лутковська вважає заклики влади відслідковувати місця проживання переселенців незаконними і неприйнятними

Мінсоцполітики в 2015 році припинило виплати пенсій більш як 180 тисячам з 1,1 млн пенсіонерів-переселенців на підставі інформації, отриманої від СБУ та поліції.

Раніше Розенко інформував, що втрати державного бюджету України від шахрайства при виплатах соціальної допомоги псевдопереселенцям становлять від 6 до 12 млрд грн на рік.

Видання ZN.UA поінформувало, що, за оцінками Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціальної допомоги переселенцям, в Україні більш ніж на 700 тисяч менше внутрішньо переміщених осіб, ніж зафіксовано Міністерством соціальної політики.

Таким чином видання дійшло висновку, що понад 700 тис. переселенців незаконно отримують соціальну допомогу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку