Парубій розраховує, що президент невдовзі підпише закон про визначення телерадіопередач держави-окупанта неєвропейськими

05:26, 15 липня 2016
427 0

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що найближчими днями президент підпише закон про визначення телерадіопередач держави-окупанта неєвропейськими.

парубій / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1", відповідаючи на питання щодо підписання закону про внесення змін до Закону України ”Про телебачення і радіомовлення” (щодо визначення передач європейського виробництва) (№2766), який було ухвалено 17 травня, 20 травня підписано головою ВР і направлено президентові, але, згідно з даними сайту парламенту, досі главою держави так і не підписано.

Читайте такожКвота для українських пісень на радіо приблизно відповідає середньоєвропейським показникам - Кириленко

"Ми очікуємо підпису від президента", - сказав Парубій і додав, що розраховує, що "у найближчі дні ми станемо свідками, коли і цей закон буде підписано президентом України".

На уточнення щодо закінчення терміну, у який президент мав би вже визначитися, підписати ухвалений ВР закон чи повернути його до парламенту із зауваженнями, що дає голові парламенту право на остаточне схвалення закону, спікер наголосив, що в будь-якому випадку необхідно дочекатися рішення президента.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 17 травня ухвалила закон про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) (№2766).

У статті 28 Закону "Про телебачення і радіомовлення" встановлюється, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами: передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва (раніше йшлося про не менше 80% для програм європейського виробництва); у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цієї частини передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами-резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Читайте такожКомітет ВР з питань свободи слова може звернутися до Порошенка щодо закону про визнання російських телерадіопередач неєвропейськими

До передач європейського виробництва, крім випадків, визначених цією частиною, також належать передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови що безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти таких держав.

Водночас, у разі якщо передача створена на замовлення або за участю однієї або декількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 20 травня закон підписав голова Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter