Посол у Британії просить видворити прокремлівського пропагандиста Філліпса з України

16:41, 22 вересня 2016
1212 0

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко написала відкритого листа, в якому звертає увагу британської сторони на "провокаційну і ганебну поведінку" підданого Об'єднаного Королівства - журналіста Грема Філліпса, який наразі проживає на окупованій Росією частині України.

филлипс геращенко жемчугов / facebook.com/iryna.gerashchenko

Вона нагадує, що Грем Філліпс після його появи на сході України в 2014-2015 роках на боці проросійських терористів був депортований у липні 2014 року з України, а в березні 2016 року - з Латвії, знову облаштувався в нашій країні - наразі в окупованому Криму, передає ТСН.

"Він продовжує там огидно поводитися і дозволяти собі відкриті публічні образи щодо громадян України і військовослужбовців, які захищають Україну", - наголосила Галібаренко.

"Цей самоназваний журналіст намагався зірвати звільнення з російського полону громадян України. Говорячи огидно до одного з обмінюваних українських в'язнів - цивільного некомбатанта, важко пораненого міною, осліплого, покаліченого і поміщеного до в'язниці більш ніж на рік проросійськими терористами, пан Філліпс вдавався до хамської поведінки й образ з приводу інвалідності цієї особи. Така поведінка є ганебною і принизливою", - заявила посол.

Також вона зауважила, що, приїхавши до Криму через Росію, Філліпс прямо порушив закони України щодо процедури в'їзду на окуповані території. У травні 2014 року він був затриманий силами безпеки України на підставі підтримки проросійських терористів в Луганській та Донецькій областях України і, на прохання британської сторони, був випущений в липні 2014 року і висланий з території України. Йому було заборонено в'їзд до України протягом трьох років на підставі загрози національній безпеці.

Читайте такожУ Facebook прохання до прем’єра Британії покарати Грема Філліпса підтримали більше 18 тисяч людей

"Україна поважає ризиковану роботу незалежних військових журналістів в Україні, які транслюють правду, але ми ніколи не будемо терпіти жодних псевдожурналістів, які підривають нашу національну безпеку, відкрито проголошують расову дискримінацію і ненависть, висловлюють підтримку терористичних методів і роблять провокації з єдиною метою поширення насильства", - наголосила Галібаренко.

Вона попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, в тому числі щодо його проїзних документів, щоб зупинити пропагандистську роботу Філліпса для російської окупаційної влади в Україні і для нього, щоб залишити країну назавжди.

"Його дії є ганебними й огидними, і не роблять нічого доброго для іміджу Великої Британії як сильного і послідовного прихильника України в протидії російській агресії. Своїми діями Філліпс завдає збитків високим стандартам британської журналістики", - наголосила дипломат.

Раніше у мережі було опубліковано скандальне відео, як одіозний проросійський пропагандист Грем Філліпс морально знущався над звільненим з полону терористів Володимиром Жемчуговим, що через підрив на розтяжці залишився сліпим та без рук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter