Русское Радио-Україна викрили у недотриманні мовних квот

14:37, 11 січня 2018
Суспільство
547 0

Частка ведення програм українською мовою в ефірі радіостанцій має становити 55% - моніторинг радіостанції виявив, що Русскому Радио не вистачає 3%.

Після проведення перевірки Національна рада ухвалить відповідне рішення / Фото Jordan Killebrew via flickr.com

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на підставі моніторингу дотримання мовних квот призначила позапланову перевірку «Телерадіоорганізації «Русское Радио» - Україна», повідомила прес-служба регулятора.

Читайте також"Доки?": довкола новорічного концерту "Інтера" розгорається скандал

«Моніторингом ефіру радіостанції 4 грудня 2017 зафіксовано ознаку порушення ліцензіатом вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки частка ведення програм державною мовою становила 52%», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі додали, що після проведення перевірки Національна рада ухвалить відповідне рішення.

Як повідомляв УНІАН, 8 листопада 2016 року набрав чинності закон про частку музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій. Згідно з цим документом, частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій має становити не менш як 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 і 22.00, а частка ведення передач українською мовою має становити не менш як 50%. З 8 листопада 2017 року ці норми збільшилися до 30% і 55% відповідно.

Восени радіо "Люкс ФМ" оштрафували на 50,5 тисяч гривень за недотримання мовних квот.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter