Ющенко про компроміс, пріоритети, Росію, США, НАТО, СНД, ГУАМ

21:36, 12 лютого 2007
Суспільство
1532 0

Виступ на щорічній зустрічі з іноземними послами

Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє, що Україна продовжує шукати оптимальні шляхи розв’язання найскладніших завдань державного розвитку.

Як повідомляє прес-служба Президента, про це він сказав у виступі на початку традиційної щорічної зустрічі Президента України В.ЮЩЕНКА і пані Катерини ЮЩЕНКО з керівниками дипломатичних представництв та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

В. ЮЩЕНКО підкреслив: «Ми спільно формуємо культуру політичного компромісу. Ця робота набуде нової якості у 2007 році». Він назвав однією з ключових ініціатив найближчого періоду започаткування Конституційної комісії.

У своєму виступі Президент України висловив присутнім – а відтак державам, урядам, організаціям, які вони представляють, – вдячність за плідний діалог упродовж минулого року.

«Ми зобов’язані встановити ефективний баланс прав і відповідальності між нашими гілками влади, надійно забезпечити права і свободи громадян і застерегти українське суспільство від будь-яких проявів авторитаризму», – сказав глава держави, наголосивши, що Україна просувається до «сталого національного консенсусу».

Пріоритети України є незмінними – це плюралістична демократія, розвинене громадянське суспільство, сучасна інноваційна економіка та європейський вибір, наголосив В.ЮЩЕНКО. Відтак ключовим завданням, яке зараз стоїть перед країною та її владою, є досягнення конкурентоспроможності держави – в політичному, економічному, гуманітарному, безпековому вимірах.

Президент наголосив, що Україна буде послідовно продовжувати курс європейської та євроатлантичної інтеграції – в цьому контексті першочерговою практичною справою є вступ до СОТ та продуктивна робота разом з Євросоюзом над новою посиленою угодою, яка «стане основою для політичної асоціації та глибшої економічної інтеграції».

Говорячи про відносини України та Росії, В. ЮЩЕНКО висловив переконання, що Українсько-російська міждержавна комісія стане потужним фактором у наповненні співпраці конкретними масштабними проектами. Відносини з усіма сусідніми країнами Україна розглядає як стратегічно важливі, підкреслив він.

Україна також налаштована на подальше зміцнення стратегічного партнерства зі США як на двосторонньому рівні, так і в подоланні глобальних та регіональних викликів, сказав В.ЮЩЕНКО.

«Як глава Української держави я чітко підкреслюю – Україна відкидає політику невизначеності, яка здатна привести до дефіциту безпеки. Ми будемо продовжувати практичний і взаємно проникливий діалог з НАТО заради спільної безпеки і спільної стабільності», – наголосив В.ЮЩЕНКО.

Президент, крім того, відзначив активність нашої країни на світовій арені, зокрема у рамках ООН, ОБСЄ, Ради Європи: «Ми цінуємо свій статус послідовного і надійного міжнародного партнера, який не стоїть осторонь ключових міжнародних процесів».

«Україна була, є і буде послідовним контрибутором стабільності і поширення демократичних цінностей в нашому регіоні», – також підкреслив Президент. Наша держава й надалі докладатиме максимум зусиль для вирішення Придністровського конфлікту, вона також готова до конструктивної роботи в рамках СНД і зацікавлена в подальшому розвитку регіональних ініціатив, таких як ОЧЕС та ГУАМ, сказав він.

В.ЮЩЕНКО зазначив, що Україна розширюватиме діалог зі своїми сталими партнерами, насамперед з членами Групи Восьми. Наша держава також має відкривати нові перспективи у відносинах з країнами Латинської Америки, Азії та Африки, сказав він.

Серед головних завдань української зовнішньої політики Президент назвав надійне партнерство і взаємовигідну співпрацю з іншими країнами та міжнародними організаціями, гарантування конструктивної участі у творенні єдиної міжнародної реакції на нові виклики тощо.

«Вірю, що наші плани будуть позначені конкретними результатами в усіх площинах – у сфері політики, економіки, безпеки, екології і, безперечно, у вимірі культури», – сказав Президент. «Я щиро розраховую на ваше розуміння і підтримку процесів, які тривають сьогодні в Україні», – звернувся до присутніх дипломатів В.ЮЩЕНКО.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні, дуаєн дипломатичного корпусу Григол КАТАМАДЗЕ від імені своїх колег, акредитованих в Україні, відзначив, що Україна торік «гідно пройшла складним шляхом випробувань». Серед досягнень, які особливо слід відзначити, Г.КАТАМАДЗЕ назвав свободу слова, що «стала невід’ємною частиною життя суспільства», та вибори до парламенту і місцевих органів самоврядування, «прозорість та справедливість яких високого оцінив увесь світ».

«Україна впевнено стала на незворотній шлях демократичних перетворень. Усім дипломатичним місіям, що акредитовані в Україні, небайдужа доля України. Ми робимо все для того, щоб підтримати український народ та радіємо всім вашим успіхам», – підкреслив дуаєн. Він також відзначив роль України як європейської держави у розвитку співпраці з усіма країнами світу та її активну позицію в таких авторитетних міжнародних організаціях як ООН, ОБСЄ, Рада Європи. Зараз, сказав Г.КАТАМАДЗЕ, країни-партнери чекають завершення процесу вступу України до СОТ. «Ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, аби відносини України з усіма країнами та міжнародними організаціями були активними і плідними», – підкреслив він.

«Щиро дякуючи за ефективну роботу Секретаріату Президента України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів, усім державним установам як у центрі, так і регіонах, хочеться висловити переконання, що й надалі наші зв’язки розвиватимуться та розгалужуватимуться на благо розвитку взаємин України з її партнерами», – сказав дуаєн дипломатичного корпусу.

Під час зустрічі гості мали змогу подивитися концерт за участю ансамблю старовинної музики Костянтина ЧЕЧЕНІ, чоловічого вокального гурту «Лемки Києва» та київського квартету саксофоністів.

У Маріїнському палаці запрошені також могли оглянути фотовиставку «Президент України Віктор Ющенко. Міжнародний ракурс» та виставку «Скарби українського художнього мистецтва».

На зустріч було запрошено більше 300 гостей, серед них – понад 100 керівників дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, представлених в Україні. Зокрема, у зібранні взяли участь представники таких організацій та структур, як ООН, ЮНІСЕФ, ОБСЄ, НАТО, ЄБРР, Єврокомісія, Світовий банк, МВФ та інших.

У заході також взяли участь голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ, прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ, в. о. міністра закордонних справ Володимир ОГРИЗКО, секретар РНБОУ Віталій ГАЙДУК, глава Секретаріату Президента Віктор БАЛОГА, урядовці та народні депутати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter