
Міжнародний комітет Червоного Хреста "поділяє розчарування" від того, що не має доступу до українських військовополонених, які утримуються Російською Федерацією.
Про це йдеться у заяві організації від 14 жовтня.
У комітеті наголосили, що з лютого працюють над отриманням доступу для перевірки умов та поводження з військовополоненими та інформувати їхні сімʼї про своїх близьких
"Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі, які ми не змогли побачити. Ми хочемо наголосити, що наші команди готові на місцях - і були готові протягом кількох місяців - відвідати пенітенціарну колонію в Оленівці та будь-яке інше місце, де утримуються військовополонені. Однак, крім надання доступу вищою владою, це вимагає практичних заходів для реалізації на місцях. Ми не можемо силоміць проникнути в місце утримання під вартою чи інтернування, куди нас не пустили", - виправдовуються в організації.
Як відомо, Третя Женевська конвенція зобовʼязує сторони у міжнародному збройному конфлікті надати Міжнародному комітету Червоного Хреста негайний доступ до всіх військовополонених та право відвідувати їх, де б вони не утримувалися.
"Наша місія може бути досягнута лише скоординованими зусиллями зі сторонами конфлікту. І ми просимо їх і міжнародну спільноту підтримати ту роль, яку нам відведено", - додали там.
Теракт з військовополоненими в Оленівці
В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії в окупованому селищі Оленівка у Донецькій області стався вибух, в результаті якого зруйнована будівля, де утримувалися виведені з заводу "Азовсталь" українські військовополонені.
Росія звинуватила в обстрілі колонії ЗСУ. За даними російської сторони, загинули понад 50 українських захисників, але кількість поранених невідома. Українські силові структури назвали вибух в Оленівці російським терористичним актом. Київ так і не отримав офіційних відповідей від Росії щодо списків загиблих і поранених в результаті теракту.
Місія ООН зі з’ясування фактів не може поїхати до слідчого ізолятора в Оленівці Донецької області, де було вбито понад 50 українських військовополонених, через відсутність гарантій безпеки.
21 вересня відбувся черговий обмін полоненими, в рамках якого звільнено 215 українських захисників. Серед них - восьмеро поранених під час російського теракту в Оленівці.
13 жовтня з російського полону звільнено ще 20 наших воїнів: серед них є ті, що росіянами утримувалися в Оленівці, на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.
Того ж дня Україна заявила, що дає Міжнародному комітету Червоного Хреста три дні для направлення місії до колонії в окупованій Оленівці.