Що зміниться в Україні з червня 2024 року / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У червні життя українців зміниться у багатьох сферах. У перший місяць літа на нас чекає підвищення податків і тарифу на світло, а також можливе запровадження нових штрафів. У будинках триватимуть відключення електрики, а переселенцям почнуть частково компенсувати вартість оренди. У школярів почнуться літні канікули, а 11-класники складатимуть мультитест.

Ми розповіли, що зміниться в Україні з 1 червня і кого стосуватимуться головні зміни.

Підвищення тарифу на світло

Через обстріли росіян зруйновано майже всі ТЕС України і виник серйозний дефіцит світла. Уряд ухвалив рішення підняти тариф на електроенергію на 60%. Новий тариф становитиме 4,32 грн за кВт для всіх споживачів незалежно від обсягу споживання. Така ціна світло почне діяти з 1 червня.

Відео дня

Мобілізації з 1 червня

Мобілізація з 1 червня 2024 триває відповідно до законопроєкту №10449, який набув чинності 18 травня. Протягом усього червня у військовозобов'язаних громадян залишиться обов'язок оновлення даних у ТЦК. Зробити це зобов'язані всі чоловіки віком від 18 до 60 років (крім тих, кого виключено з військового обліку), а також жінки-медики. У разі ігнорування цього обов'язку призначається штраф за неявку в ТЦК.

Також новий закон про мобілізацію передбачає скасування статусу "обмежено придатний до служби" і запровадження базової військової підготовки у вишах. Також за законом контрактники, які мають медичну освіту або підписують контракт у віці від 18 до 25 років, служитимуть 1 рік.

Відключення світла в червні 2024 року

Через обстріли об'єктів інфраструктури росіянами в Україні спостерігається дефіцит електроенергії. Відключення світла влітку триватимуть, попереджають в Укренерго. З настанням спеки люди почнуть вмикати вентилятори та кондиціонери, які споживають багато електрики.

Дуже ймовірно, що в червні не вийде уникнути аварійних відключень. У кожній області України публікується свій графік відключення світла.

Допомога ВПО в червні

У червні продовжать виплачувати допомогу переселенцям із вразливих категорій - людям з інвалідністю, сім'ям із дітьми, малозабезпеченим, непрацездатним тощо.

Є також нововведення - з червня почнуть виплачувати допомогу людям, які евакуюються із Сумської та Харківської областей.

Також у червні вводиться нова допомога ВПО - субсидія на оренду житла. З її прийняттям сім'ї переселенців платитимуть близько 20-30% від суми орендної плати, а решту компенсує держава.

Можливе підвищення податків

У червні можуть зробити обов'язковим військовий податок для всіх, зокрема й для ФОПів. Також можливо змінять ПДВ. Підвищення податків необхідне через серйозний дефіцит у державному бюджеті та збільшення витрат на військові потреби. Протягом червня стане відомо, чи будуть введені додаткові податки.

Що зміниться в Україні з червня / фото ua.depositphotos.com

Підняття акцизів на алкоголь, тютюн і пальне

Уряд хоче підняти акцизи на тютюн, алкоголь і паливо, щоб знайти гроші на фінансування армії. У разі підвищення акцизу варто чекати на стрімке подорожчання бензину.

Штраф за переказ з картки на картку

У червні Нацбанк може обмежити карткові перекази до суми 100 000 гривень на місяць і кількість переказів - до 30 на місяць. Також банк може накласти штраф за переказ з картки на картку, якщо вважатиме операцію підозрілою - наприклад, якщо людина не зареєстрована як ФОП і регулярно отримує великі суми.

Літні канікули

У червні у школярів і студентів розпочнеться тримісячний відпочинок. Кожен навчальний заклад індивідуально встановлює, коли літні канікули 2024. Деякі школи продовжать навчальний рік до липня, щоб наздогнати пропущені через зимові блекаути уроки.

2024 НМТ 2024

11-класники в червні складатимуть Національний мультитест для вступу до вишів. Основна сесія НМТ 2024 триватиме з 14 травня до 24 червня. Обов'язковими предметами на НМТ будуть українська мова (без літератури), історія України та математика. Четвертий предмет обирає випускник.

Додаткова сесія триватиме з 11 по 19 червня. На неї можуть зареєструватися ті, хто пропустив основну з поважної причини, наприклад, через хворобу, відсутність світла або повітряну тривогу.

Вас також можуть зацікавити новини: