У Києві почали демонтаж пам'ятника радянському ватажку Миколі Щорсу / КМДА

У Києві сьогодні демонтували пам’ятник більшовицькому ватажку Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка. Про початок робіт з демонтажу повідомила Київська міська держадміністрація, оприлюднивши фото техніки навколо пам’ятника.

У КМДА нагадали, що перед цим із монумента було знято охоронний статус.

Надалі монумент зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Також у КМДА повідомили, що для демонтажу конструкції можливе тимчасове часткове перекриття руху бульваром Тараса Шевченка.

Оновлено 14.20. Демонтаж пам'ятника тривав близько 6 годин. При цьому в процесі роботи з'ясувалося, що копита коня неможливо дістати з цементу. Було ухвалено рішення відпиляти три копита, це добре видно на відео.

Демонтаж радянських пам'ятників в Україні

На початку листопада уряд дозволив демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам у низці українських міст. Йдеться про ті монументи, які значилися у Державному реєстрі нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. 

Але задовго до цього по всій Україні місцева влада почала масово прибирати з вулиць пам’ятники російським та радянським діячам Наприклад, в Полтаві пам’ятники Ватутіну і Пушкіну демонтували в липні цього року, а в Харкові бюст Пушкіна прибрали ще в листопаді минулого року. А 15 листопада у Києві демонтували пам'ятник російському поету Пушкіну, що знаходився у парку імені Івана Багряного (колишній парк Пушкіна). 

Вас також можуть зацікавити новини: