У Києві створили Всеукраїнський громадський штаб оборони / фото nationalcorps.org

В Україні  створено Всеукраїнський громадський штаб оборони, який повинен займатися підготовкою та координацією цивільного населення у разі російської агресії. Таке рішення ухвалили делегати з’їзду регіональних Штабів оборони, що відбувся у Києві 8 грудня.

"Ми, як громадськість, скоріше за все мусимо стати координатором між спеціалізованими державними органами, між місцевою владою на рівні районів, на рівні ОТГ і на рівні областей", - заявив представник Руху сприяння територіальній обороні Андрій Гордієнко під час виступу на з’їзді.

Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький заявив про необхідність консолідації зусиль усіх патріотичних та ветеранських рухів для оборони України та реформування чинної системи тероборони.

"Ми повинні в будь-яку хвилину бути готовими підставити державі наше плече. Допомогти. Бо  це наше завдання - допомогти, не владі, але державі", - сказав Білецький.

У з’їзді як спікери також взяли участь представники найбільш успішних регіональних штабів оборони, місцевої влади, ДСНС, учасники територіальної оборони з інших країн.

Організаторами з'їзду є Інститут національного розвитку та Рух сприяння територіальній обороні України. Ініціатива Штабів оборони належить Національному Корпусу з метою підготовки громадян до протидії російському наступу.