Фото вбитого на вулицях Бучі Михайла Романюка сколихнуло увесь світ / фото Військове телебачення України

Посмертне фото 58-річного Михайла Романюка, убитого на дорозі в Бучі, облетіло майже весь світ. 

Тіло чоловіка з велосипедом так і пролежало на вулиці до самого визволення міста українською армією. 

Як йдеться у сюжеті "Факти ICTV" Михайла Романюка вже поховали. Його родина зараз живе в Луцьку.  Старенька мати розповіла про останній день життя сина.

"Він казав, що не може сидіти у підвалі, коли агресори намагаються загарбати нашу землю. У мене, сказав, серце розривається. Він зібрався у військкомат і заспокоював мене, що буде довго жити", - сказала жінка.

Фото вбитого Михайла Романюка сколихнуло увесь світ: він їхав, щоб записатися до місцевої тероборони і боронити місто від озвірілих окупантів.

Фото вбитого Михайла Романюка сколихнуло увесь світ / фото Військове телебачення України

"По них стріляли з другого поверху житлового будинку", – розповіла жителька Бучі Вікторія Батура. – "Зятю моєму пощастило, він вцілів, а Михайлові прилетіла куля в голову".

Жінки вирішили евакуюватися. Із собою взяли тільки документи. З Бучі вибиралися пішки, а потім натрапили на чоловіка, який узяв їх до своєї машини та вивіз подалі. Про те, що Михайло загинув, його матері розповіли пізніше, бо кажуть, жінка б так і не виїхала з Бучі.

"Це не можна зрозуміти людським розумом, людським серцем", – говорить Вікторія Батура. – "Дякувати Богові, що ми пішли. Якби ми залишилися ще б на два дні, то не впевнена, чи були б ми зараз живі".

Уже півтора місяця родина живе в одному з центрів Луцька, де перебувають люди, які залишили свої домівки. 

Буча була в окупації 33 дні, а тіло Михайла, як і решти розстріляних мешканців міста, пролежало там, де застала куля російських нелюдів. Належно поховати його вдалося лише тиждень тому.

"Ми кілька годин простояли біля моргу", – розповіла Вікторія Батура. – "Там стоять рефрижератори, набиті чорними мішками. Все пахне смертю".

У Луцьку родина оговтується від пережитих жахіть, та понад усе мріють про перемогу над рашистами, аби не гинули діти, жінки та наші мужні воїни. Повертатися до рідної Бучі поки що не планують.

"Хата ціла, але морально я ще не готова", – каже Вікторія Батура. – "Я не уявляю, як зможу там жити, ходити тими вулицями, знаючи, що на майданчику, де граються мої діти, палили дітей, біля нашого паркану теж були спалені люди: дорослі і діти".

Довідка УНІАН. Після того, як ввечері 2 квітня Генштаб ЗСУ оголосила про остаточне звільнення всієї Київської області від російських окупантів, почала з'являться інформація про звірства орків. Вони вбивали та гвалтували, знущалися й катували людей.

На шокуючих фото з Бучі, які згодом з'явилися у мережі, можна побачити, що російські кати вбивали зв'язаних людей. Під час зачистки від ДРГ та нерозірваних боєприпасів у Бучі українські захисники знайшли також братську могилу з понад 280 тілами мирних мешканців з ознаками насильницької смерті. На узбіччях валялися тіла застрелених жінок, які окупанти не встигли спалити.

Крім того, російські фашисти, відступаючи, мінували двері будинків, підвали, двори, дитячі майданчики.

Мер Бучі Анатолій Федорук сказав, що противники вбили 403 місцевих жителів. Окупанти ґвалтували дітей і дорослих, тому військові все ще знаходять тіла закатованих людей. Група жінок і дівчат тримали в підвалі будинку протягом 25 днів. Дев'ять з них зараз вагітні.

Президент Росії Володимир Путін відзначив "героїзм і відвагу" 64-ї окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ РФ, яка влаштувала криваву різанину в Бучі на Київщині. Він присвоїв цій бригаді ґвалтівників, мародерів і вбивць найменування "Гвардійська".

Вас також можуть зацікавити новини: