Зеленський розпорядився організувати повернення українців з сектору Газа \ фото REUTERS

Президент Володимир Зеленський доручив уряду, прем’єр-міністру, Міністерству закордонних справ та спеціальним службам, якщо потрібне їхнє сприяння, організувати повернення українців на Батьківщину з сектору Газа, де продовжується ескалація збройного протистояння.

Про це йдеться в переданому УНІАН коментарі радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка.

За його словами, президент Зеленський доручив Кабінету міністрів та прем’єр-міністру Денису Шмигалю організувати повернення українців з сектору Газа.

«Як відомо, вже більше сотні українців виявили бажання повернутися до України з сектору Газа, де продовжується ескалація збройного протистояння. Наша держава вже звернулася до міжнародних організацій для надання логістичної допомоги в організації цього повернення. Перш за все, розмова йде про необхідні повітряні коридори. Так, нагадаю, що під час попередніх спалахів протистояння в цьому регіоні у 2012 та 2014 роках вже був досвід такої взаємодії - тоді наших співвітчизників вдалося евакуювати через територію Єгипту. Зараз потрібно зробити аналогічні кроки», - наголосив Подоляк.

Читайте такожІзраїль завдав удару по базі військової розвідки ХАМАС в Газі (відео)За його словами, немає жодного сумніву в тому, що Українська держава завжди допомагає своїм громадянам, де б у світі вони не опинились у надзвичайних обставинах та виявили бажання повернутися додому.

«Так буде і цього разу. Президент Володимир Зеленський доручив це організувати – уряду, прем’єру, Міністерству закордонних справ та нашим спеціальним службам, якщо потрібне їхнє сприяння. Це обов’язок кожної цивілізованої країни – завжди рятувати своїх людей», - додав він.

В Офісі президента закликали громадян України, які опинилися в зоні конфлікту, а також потребують допомоги і повернення додому, звернутися до найближчого дипломатичного представництва України будь-яким доступним способом.

«Зазначу також, що на сьогодні маємо звернення від представників Молдови, Білорусі, Угорщини та Болгарії – допомогти повернути громадян цих держав разом з українцями. Загалом йдеться про 53 особи», - зауважив Подоляк.

Загострення конфлікту на Близькому Сході

За даними Міністерства охорони здоров'я в Газі, з початку нового спалаху збройного конфлікту 10 травня в секторі Газа загинули 174 палестинці, зокрема й 47 дітей. ХАМАС випустив по Ізраїлю не менш як 2 тис. 900 ракет, у результаті загинули 10 ізраїльтян, зокрема й одна дитина.

18 травня речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що МЗС опрацьовує можливість репатріації 120 українських громадян із сектору Газа через територію Єгипту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram