Беленюк - найкращий спортсмен України / фото: НОК України

У Києві відбулася церемонія вручення щорічної премії "Герої спортивного року".

На звання найкращого спортсмена 2019 року претендували борець Жан Беленюк, біатлоніст Дмитро Підручний та плавець Михайло Романчук. Перемогу здобув Беленюк, який став чемпіоном світу та Європи, а також виграв Європейські ігри в греко-римській боротьбі.

На звання найкращої спортсменки претендували дзюдоїстка Дар'я Білодід, легкоатлетка Ярослава Магучіх, а також фехтувальниця Ольга Харлан.

Приз дістався Білодід. Українка в минулому році стала чемпіонкою світу і Європи з дзюдо, а також завоювала золото Європейських ігор.

Найкращими тренерами року стали Світлана Кузнєцова і Геннадій Білодід - особисті наставники Дар'ї Білодід.

Сенсацією року визнано виступ Дмитра Підручного - український біатлоніст на чемпіонаті світу в Естерсунді сенсаційно завоював золоту медаль у гонці переслідування.

Інші номінації:

Найкраща збірна України

Чоловіча збірна України з фехтування на шпагах (Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Ігор Рейзлін, Роман Свічкар). Срібло чемпіонату світу.

Найкраща збірна з ігрових видів спорту

Збірна України з футболу U-20. Перемога на чемпіонаті світу.

Олімпійська надія України

Ярослава Магучіх. Срібло чемпіонату світу з легкої атлетики, світовий рекорд у стрибках у висоту серед спортсменів до 20 років.

Висхідна зірка

Олексій Середа. Четверте місце на ЧС зі стрибків у воду, наймолодший чемпіон Європи в історії - 13 років.

Сильні духом (паралімпійські види)

Марина Піддубна. Дворазова чемпіонка світу з плавання серед спортсменів з порушенням зору (тотально незрячий).

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Олексій Бичков. Чемпіон світу з пауерліфтингу.

Раніше УНІАН також повідомляв про те, що Беленюк увійшов до трійки найкращих борців греко-римського стилю у 2019 році.