Аеропорт "Ужгород" прийняв перший регулярний рейс з 2016 року / фото facebook/volodymyr.omelyan

Міжнародний аеропорт «Ужгород» сьогодні, 15 березня, після трирічної перерви відновив роботу і прийняв перший регулярний рейс компанії "Мотор Січ" з Києва.

Читайте такожДержавіаслужба назвала умови для запуску аеропортів Маріуполя і Бердянська

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Відео дня

"Виконали перший рейс за дорученням президента Петра Порошенка. Вітаємо Ужгород!", - написав він у Facebook.

"Перший маленький крок для розвитку туризму на Закарпатті зроблений! Сьогодні в Ужгороді зустріли поновлений регулярний рейс Київ-Ужгород. Аеропорт в Ужгороді запрацював", - написав президент Петро Порошенко в Facebook.

фото facebook/petroporoshenko
фото facebook/Marina Tomko

Як пише ЦТС, рейси виконуватимуть за маршрутом Київ-Львів-Ужгород. Виліт з Києва буде здійснюватись о 10:00, зупинка у Львові становитиме 1 годину 15 хвилин, переліт в Ужгород буде здійснюватися з 12:30 до 13:00. Загальний час дороги з Києва до Ужгорода становитиме 3 години. На зворотному шляху передбачена триваліша зупинка у Львові, через що дорога з Ужгорода до Києва займе 4 години 40 хвилин.

Нагадаємо, що "Мотор Січ" почала виконання регулярних рейсів Київ-Ужгород у 2013 році. У 2016 році компанія переривала польоти на два місяці, потім їх відновила, але в результаті в тому ж році аеропорт "Ужгород" припинив приймати регулярні рейси.

Причиною стало те, що 16 червня 2016 року закінчився термін дії міжурядової угоди між Україною і Словаччиною про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та експлуатацію аеропорту "Ужгород" (він розташований в безпосередній близькості до словацького кордону - для зльоту і посадки в Ужгороді літаки повинні заходити в повітряний простір Словаччини. - ред.).

Як повідомляв УНІАН, 17 лютого 2016 року Державна авіаційна служба України тимчасово призупинила дію сертифікату аеропорту «Ужгород» на обслуговування пасажирських авіарейсів у зв'язку з виявленими під час перевірки порушеннями правил безпеки. З цієї причини авіасполучення між Ужгородом та Києвом було призупинено.

16 листопада 2018 року Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) провело сертифікаційний аудит Державного підприємства обслуговування повітряного руху України («Украерорух») як провайдера аеронавігаційних послуг в ЄС, що дозволило відновити польоти з/на аеродром «Ужгород».