
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявляє, що руйнація Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) створює загрози Україні.
Читайте такожВ Україні з'явились крилаті ракети з дальністю польоту у понад тисячу кілометрів
Як передає кореспондент УНІАН, про це Турчинов сказав під час виступу на 12-му Київському безпековому форумі.
"Хочу підкреслити, що нарощування ракетного потенціалу нашої країни є достатньо актуальною проблемою в умовах фактичної руйнації Російською Федерацією Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності", - зазначив він.
Турчинов підкреслив, що вихід РФ з ДРСМД є потужним поштовхом для виведення гонки озброєнь на новий рівень.
«Але, в першу чергу, ракети середньої і малої дальності загрожують нашій країні. Це виклик для нас. І, безумовно, наше завдання - реально оцінювати ці небезпеки і реальної їм протидіяти», - наголосив секретар РНБО.
У зв’язку з цим він наголосив, що важливим пріоритетом для України є подальший розвиток «ракетного щита», створення нових ракетних систем.
Як повідомляв УНІАН, 4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон висунув Росії 60-денний ультиматум на відновлення виконання ДРСМД. У Сполучених Штатах дійшли висновку, що Росія суттєво порушує цей договір, і вирішили призупинити свої зобов'язання за ДРСМД як засіб захисту у відповідь на дії РФ.
Після закінчення дії ультиматуму президент США Дональд Трамп заявив, що не допустить, аби ядерний потенціал Росії переважав потенціал цивілізованого світу, і оголосив, що 2 лютого США розпочинають шестимісячний період виходу з ДРСМД.
4 березня 2019 року Росія офіційно заявила про вихід з ДРСМД, аргументуючи це «необхідністю вжиття невідкладних заходів у зв'язку з порушенням Сполученими Штатами Америки своїх зобов'язань» щодо даного договору».
В МЗС України заявили, що у зв’язку з виходом з ДРСМД Росія чинить тиск на європейських членів НАТО, метою якого є встановлення тотального контролю Москви над широким регіоном від Балтії до Середземного моря.
Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності між СРСР і США було підписано 8 грудня 1987 року. Документ покликаний сприяти обороні США та їхніх союзників у Європі і на Далекому Сході. Він забороняє США та Росії зберігати, виробляти і використовувати крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 300 до 3 тисяч 400 миль.