ТКГ у Мінську продовжить обговорення нових ділянок розведення на Донбасі / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 11 березня продовжиться обговорення визначення нових ділянок розведення сил і засобів від лінії розмежування на сході України.

Про це Кулеба сказав в програмі "Право на владу" в ефірі телеканалу "1+1".

"У нас є три додаткові точки, де ми хочемо проводити розведення. Вони обговорюються. 11 березня має відбутися чергове засідання мінської групи (Тристоронньої контактної групи у Мінську - УНІАН), де ця дискусія буде продовжена", - заявив Кулеба.

Відео дня

"Ми дуже чітко, планово ідемо шляхом реалізації тих ініціатив президента Зеленського, які спрямовані якраз на встановлення миру в Україні, але найголовніше, що мир - це відновлення територіальної цілісності. Ми завжди повинні про це пам'ятати", - підкреслив глава МЗС.

Міністр зауважив, що Україна не має справи з легким партнером. "Будемо розмовляти, шукати розв'язки, тому що наша мета, зрештою, це саме наша держава. Мир, безпека, територіальна цілісність - це перші три слова, які я визначив як пріоритети", - заявив Кулеба.

Читайте такожВ ОБСЄ заявили, що питання нових ділянок розведення сил на Донбасі потребує доопрацювання

Як повідомляв УНІАН, лідери країн "нормандського формату" під час зустрічі 9 грудня 2019 року в Парижі підтримали домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів у трьох нових місцях. Попередньо узгоджено, що розведення повинно відбутися до кінця березня 2020 року.

12 лютого учасники Тристоронньої контактної групи практично узгодили, що однією з трьох нових ділянок для розведення стане район біля населеного пункту Гнутове в Донецькій області.

26 лютого в Мінську пройшло чергове засідання учасників Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Прес-секретар представника України в ТКГ, екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що на зустрічі, незважаючи на обговорення питання про додаткові ділянки розведення, українська сторона жорстко підкреслила: спроба прориву окупантами через лінію розмежування 18 лютого в Луганській області свідчить про бажання зірвати виконання домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі.