Середа,
28 червня 2017
Наші спільноти

Російський політолог про переговори щодо виборів на Донбасі: Київ виграє у Москви за очками

Російський політолог Андрій Піонтковський, коментуючи підсумки зустрічі помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд і радника Путіна Владислава Суркова, оцінив ймовірність проведення виборів на Донбасі найближчим часом.

REUTERS
REUTERS

На його думку, Мінські угоди ніколи не будуть виконані, тому що Москва ніколи (до падіння путінського режиму - Ред.) не віддасть кордон і не виведе війська, передає "Апостроф".

"Сьогоднішній раунд з перетягування каната, на мій погляд, за очками виграв Київ. По-перше, тому, що в заяві Нуланд наголошується, що ніякі самозвані люди не можуть провести вибори, а по-друге, вони повинні відповідати українському законодавству і проходити під контролем ОБСЄ", - заявив політолог.

Крім того, він порівняв заяву Порошенка, зроблену днями, і заяву Нуланд. "Хоч вони й не співпадають, але досить близькі. Різниця лише в одному - Порошенко явно говорить про необхідність поліцейських сил ОБСЄ на Донбасі під час проведення виборів. Але ж і Нуланд сказала, що вони повинні проводитися за стандартами ОБСЄ. Ну а як можна забезпечити стандарти ОБСЄ без будь-якого відповідного силового забезпечення?" - проводить паралелі Піонтковський.

В ОБСЄ не мають інформації за підсумками зустрічі Нуланд і Суркова щодо України

Також він заявив, що є два нових нюанси в заяві Порошенка. По-перше, він вперше жорстко підкреслює питання про зміцнення лінії поділу сторін, пропонуючи, по суті, розташувати на ній миротворчі сили. Тоді вже не буде ніякого питання про перестрілки і відведення важкого озброєння, вважає російський політолог.

А, по-друге, пропозиція про передачу контролю на кордоні на першому етапі не українським ЗС, а силам ОБСЄ, наголосив він.

"Все це нескінченне перетягування каната ведеться довкола питання: можна проводити вибори чи ні. Москва буде говорити, що можна, а Київ буде відповідати їй: "як же можна, якщо перестрілки йдуть на лінії зіткнення, кордони не передані". Москва весь час посилається, що передача українським силам кордону позначена десь там у пункті 9, а про вибори - в пункті 4 (Мінських угод, - Ред)", - розповів Піонтковський, прогнозуючи, що виборів на Донбасі ще довго не буде.

Також він заявив, що Путін хоче провести там під своїм контролем вибори та інкорпорувати своїх бандитів у політичне поле України.

"Його стратегічна мета - зберегти повний контроль над окупованою територією і зробити її формально частиною української держави, блокуючи, таким чином, європейський вектор розвитку української держави. Поки Україна ефективно від цього відбивається", - підсумував російський політолог.

Нагадаємо, за результатами зустрічі з помічником Путіна Сурковим Нуланд заявила, що США не визнають підсумки виборів на Донбасі, якщо вони пройдуть поза Мінськими угодами.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку