Буданов заявив, що ситуація на Харківщині майже критична / колаж УНІАН, фото Getty Images, 93 ОМБр Холодний Яр

Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов зізнався, що ситуація у Харківській області "на межі".

Про це він заявив у коментарі The New York Times. Як і більшість українських посадовців і військових експертів, шеф української розвідки вважає, що російські атаки на північному сході мають на меті перекинути українські резерви з гарячих напрямків Донбасу.

"Ситуація на межі. З кожною годиною ця ситуація наближається до критичної", - заявив Буданов по відеозв'язку з бункера у Харківській області.

Відео дня

За його словами, українська армія намагається перекинути війська з інших ділянок лінії фронту, щоб зміцнити свою оборону на північному сході, але знайти особовий склад було важко.

"Усі наші сили або тут, або в Часовому Яру. Я використав усе, що у нас є. На жаль, у нас більше нікого в резерві немає", - сказав Буданов.

Також очільник ГУР розповів виданню, що українські сили зможуть укріпити свої лінії та стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Втім, він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

На думку Буданова, російські атаки в Харківській області триватимуть ще три-чотири дні.

"Після цього очікується, що російські війська зроблять потужний наступ у напрямку Сум, міста приблизно в 140 км на північний захід від Харкова", - пише видання з посиланням на Буданова.

Російський наступ на Харківщину - сьогодні це варто знати

Росіяни нещодавно активізували наступальні дії в Харківській області. Повідомлялося, що супротивникам вдалося взяти під контроль низку населених пунктів. Генштаб Збройних сил України повідомив, що вороги змогли домогтися тактичних успіхів під час боїв за місто Вовчанськ, яке знаходиться недалеко від кордону.

Президент Володимир Зеленський сказав, що українські воїни на Харківському напрямку завдають контрударів, у тому числі під Вовчанськом, і там вже посилено нашу оборону. За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Литвиненка, РФ зібрала на кордоні з Харківською областю близько 50 тисяч окупантів.

Вас також можуть зацікавити новини: