"Комуна" могла б не бути ціллю удару по Севастополю / фото УНІАН

Російський рятувальний корабель "Комуна" через незвичну конструкцію на радарах виглядає як потужний корабель. Ймовірно, судно уразила ракета з особливістю наведення саме на найбільшу ціль.

Таку думку в етері Еспресо висловив Олег Катков, військовий експерт, головний редактор Defense Express. Він вважає, що корабель "Комуна" міг би й не бути ціллю атаки.

"Річ у тім, що "Комуна" доволі важливе раритетне судно, у строю з 1915 року ще військово-морського флоту Російської імперії, пам'ятає Першу світову війну, тобто історичне судно. Це найстаріше судно у складі флоту РФ, яке виконувало реальні задачі. Чому саме його було уражено, то тут питання скоріш за все полягає у тому, що били такою ракетою як український "Нептун", - прокоментував Катков.

Відео дня

Така ракета вже не вперше прилітає саме у бухту Севастополя. Під час комбінованої атаки у березні було ураження одного з кораблів в окупованій бухті.

"Але у чому аспект, коли ми говоримо про "Нептун", то це ракета, яка має радіолокаційну головку самонаведення з особливістю наведення саме на найбільшу ціль. Наприклад, якщо йде ордер кораблів, серед яких є крейсер та маленькі корветики, то важливіше – уразити крейсер. Так от, коли ми поглянемо на "Комуну", то побачимо, що це доволі велике судно з дуже незвичною конструкцією – катамаран, а також з величезними арковими конструкціями, які схожі на міст. І вся ця конструкція виглядає на будь-якій радіолокаційній станції як дуже потужний корабель. А враховуючи, що цей корабель стояв у причальній стінці поряд з такими великими кораблями, але все ж таки менш радіоконтрастними як сторожеві кораблі, яких було дві штуки, якщо не помиляюся, там ще стояв великий десантний корабель, але "Комуна" на радарах виглядає більше, ніж вона є, за рахунок своєї конструкції", - зауважив Катков.

Удар по "Комуні": що відомо

У ніч на 9 квітня в бухті окупованого Севастополя пролунали вибухи. Гауляйтер міста Михайло Развожаєв заявив, що спрацювала повітряна оборона, а об'єкти інфраструктури не постраждали. 

Згодом з'явилася інформація про те, що удар був нанесений по одному з кораблів РФ у Севастополі. Пізніше РосЗМІ підтвердили, що внаслідок удару, був уражений рятувальний корабель "Комуна"

Цю інформацію з часом підтвердив і Дмитро Плетенчук, заявивши, що характер пошкоджень верифікується.

Важливість цього судна оцінило видання Forbes, заявивши, що без "Комуни" підводним човнам Чорноморського флоту, що залишилися, доведеться плавати без підтримки.

Вас також можуть зацікавити новини: