Окупанти провели навчання з оборони Кримського мосту / фото most.life

Росія проводить навчання на Кримському мосту по боротьбі з диверсантами й прикриттю об'єкта від впливу вогневих засобів ЗСУ. Місцем проведення навчань, ймовірно, вибрали не сам міст, а розв'язку з в'їздом на нього автомобілів і залізничного транспорту.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, що під час навчань застосовувався дим, а також баржа з дзеркалами.

"У списку, який опублікували США, є дуже цікавий пункт. Не вказано кількість, тип ракет, але написано, що вони нам передали ракети з лазерним наведенням. Постановка димової завіси й поверхні, що відображують, на баржі, які вони вивели в акваторію моря, цілком можуть бути відпрацюванням питань щодо прикриття моста від впливу лазерного озброєння. Треба підсвічувати мету лазером, по лазеру наводяться ці ракети. Може бути, такі питання теж відпрацьовувалися російськими військами для захисту Кримського моста. Це добре, що противник нервує", - зазначив він.

За словами Жданова, якщо Україна отримає відповідні ракети від США, "ніякі дими й дзеркальні поверхні не врятують в'їзд на Кримський міст". Рішення про удар, зазначає експерт, має ухвалювати українське командування.

"Нехай тренуються, якщо у них немає інших завдань і об'єктів", - додав він.

Раніше радник глави ОП Арестович заявляв, що ЗСУ готові завдати удару по Кримському мосту, якщо виникне така потреба. Однак для цього потрібно вибрати момент, коли знищення об'єкта завдасть максимальної шкоди Росії.

Нещодавно над Кримським мостом помітили дим через проведення на ньому навчань.