Повномасштабна війна в Україні триває, і українська операція "Курськ" несе в собі потенційні дипломатичні вигоди, навіть якщо не всі військові цілі будуть досягнуті.
План Києва, мабуть, націлений на те, щоб дати зрозуміти російському диктатору Володимиру Путіну, що "Україна утримуватиме російську територію і знищуватиме російські сили та стратегічні цілі стільки часу, скільки знадобиться", публікує думку австралійського генерала у відставці та наукового співробітника Інституту Лоуї Міка Раяна The New York Times.
"Попри провал спроб вивести російські війська з Донбасу, кампанія під Курськом змусила Захід принаймні переглянути деякі зі своїх стратегічних припущень щодо можливостей України", - вважає експерт.
За його словами, на жаль, стратегія залишилася такою ж - "захищати Україну стільки, скільки буде потрібно". Генерал вважає, що це стратегія поразки.
"Теорія перемоги Путіна ґрунтується на ідеї, що він може пережити готовність Заходу надавати Києву потужну військову підтримку, одночасно позбавляючи Україну можливості функціонувати, завдаючи ударів по критично важливій інфраструктурі, задушуючи економіку і тероризуючи населення за допомогою ракетних ударів і ударів безпілотниками", - наголошується у статті.
Важливі новини - Курськ у центрі уваги
Українська армія на початку серпня почала звільняти територію Курської області РФ і на кінець місяця взяла під контроль 100 населених пунктів. 4 вересня президент Володимир Зеленський сказав, що всі завдання, визначені для операції на Курщині, втілюються у життя.
На думку старшого наукового співробітника Інституту миру і дипломатії, позаштатного наукового співробітника Defense Priorities у Вашингтоні Ендрю Летхема, курський "гамбіт" українських сил зіграв на руку росіянам, оскільки наші сили нібито були відвернуті від центру тяжіння у війні проти загарбників, замість того, щоб відвернути супротивника від важливіших фронтів на Донбасі.