Окупанти продовжують розширювати плацдарм біля Очеретиного / фото 92 ОМБр им. кошевого атамана Ивана Сирко

Російські війська на Донбасі продовжують розширювати плацдарм навколо Очеретиного і наступають зокрема на північний захід, де майже захопили село Новоолександрівка. Як вважає аналітик Bild Юліан Рьопке, у цього просування росіян є стратегічний сенс - перерізати основний шлях постачання ЗСУ на цьому напрямку.

"ЗС РФ хочуть дійти до автотраси T0504, яку називають "дорогою життя". Вона йде від Костянтинівки до Покровська, звідки відкривається шлях на Дніпро. Зараз це основний маршрут постачання угруповання ЗСУ в районі Часового Яру", - зазначає аналітик.

Російські війська прагнуть перерізати основний шлях постачання ЗСУ / Bild

При цьому, вказує Рьопке, російським військам залишилося всього близько 7 км до того, щоб перерізати трасу, і на цьому шляху знаходиться лише одне село - Воздвиженка.

Відео дня

"У разі втрати маршруту через T0504 у ЗСУ залишаться альтернативні шляхи постачання. Наприклад, з півночі через Ізюм або польовими дорогами. Але вони не такі зручні, як "дорога життя"", - вказує аналітик.

Ситуація на фронті - що відомо

Майже 700 тисяч російських військових перебувають на війні в Україні, заявив президент РФ Володимир Путін. Він додав, що російська армія продовжить наступ у Харківській області, щоб відсунути лінію фронту і знизити ймовірність ударів по Бєлгороду.

Раніше Bild повідомляв, що російські війська знову пішли в наступ на кількох напрямках і розширюють плацдарм навколо Очеретиного, захоплено село Новоолександрівка.

"Україна намагається утримати цю ділянку фронту, можливо, сотнею солдатів, тоді як Росія жертвує тисячею людей на тиждень вбитими і пораненими для просування вперед", - писало видання.

Вас також можуть зацікавити новини: