Придністров'я - окупований Росією регіон Молдови / фото УНІАН

Російські військові в Придністров'ї чекають на підкріплення з боку моря, без цього вони будуть здатні лише розгойдувати ситуацію в Молдові терактами або "демонстраційними діями".

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, пише сайт "Сьогодні".

Він уточнив, що в найширшому місці територія Придністров'я становить 34 км. ЗСУ по дальності стрільби можуть покривати всю територію Придністров'я:

"Тому без підкріплення ворог не зможе пробитися або завдати нам військової шкоди. З політичної точки зору я б на місці російського Генштабу захоплював Молдову", - сказав експерт.

За прогнозом Жданова, у разі прориву в регіон підкріплення росіян, логічним сценарієм буде політичне захоплення Молдови, примус її до капітуляції та договір з РФ. Агресор тоді може вимагати право сервітуту.

"Є таке в міжнародному праві визначення: коли країна знаходиться в анклаві, суміжні держави повинні надати коридор для зв'язку з цією країною. Це схоже на ситуацію в Азербайджані або з територією Карабаху, з Вірменією. У них двосторонні коридори. Швидше за все, саме такий варіант РФ планує провернути в Україні", - розповів експерт.

Він додав, що агресору не вдасться реалізувати свої плани, поки ЗСУ утримують контроль над островом Зміїний. Як відомо, там регулярно знищується російська техніка й особовий склад завдяки точковій роботі українських захисників.

Загострення в Придністров'ї: що відомо

Як повідомляти УНІАН, 25 і 26 квітня сталися вибухи в будівлі "міністерства держбезпеки ПМР" в Тирасполі, у військовій частині в селі паркани, а також була підірвана вежа радіотелецентру "Маяк".

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України ці події назвали провокацією, організованою спецслужбами Росії. Українська розвідка також повідомила, що війська РФ мають намір завдати ракетного удару по Придністров'ю і готують в цьому регіоні провокації на травневі свята.

Раніше в РФ заявили, що під час другого етапу так званої "спецоперації" в Україні російська армія планує встановити повний контроль над Донбасом, який дозволить створити сухопутний коридор до Криму, і контроль над півднем України, який надасть "ЗС РФ ще один вихід в Придністров'ї, де спостерігаються факти утиску російськомовного населення".

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська, що знаходяться на території Придністровського регіону Молдови, приведені в повну бойову готовність. Сім'ї офіцерів оперативної групи РФ у Придністров'ї готуються евакуювати.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Молдова може стати однією з двох країн, які в майбутньому планує захопити Росія. А в Міноборони України припустили, що Росія здатна використовувати Придністров'я за білоруським сценарієм.