Росіяни, ймовірно, накопичують сили для удару по Харківщині / фото t.me/mod_russia

Російсько-українська війна триває й окупанти не припиняють спроб прорвати захист Сил оборони України в напрямку Борової на Харківщині, повідомив Віктор Петрович – військовослужбовець 77-ої окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ України. 

"Останні два тижні штурми тривають, але без використання техніки останнім часом. Тобто пішими порядками ворог намагається штурмувати наші позиції. Також намагається накопичувати сили для того. Наскільки ми розуміємо, для того, щоб завдати більш масованого удару згодом, коли накопичить сили", – розповів військовий в ефірі телемарафону.

Він також додав, що окупанти регулярно обстрілюють Борову та приближені населені пункти КАБами. Зокрема, на думку військового, таким чином окупанти намагаються тиснути як на українських захисників, так і на місцеве населення. 

Відео дня

"Можливо, вони шукають якісь тилові наші об'єкти, які хочуть вразити. Однак, відхилення КАБів, які вони запускають, можуть бути до пів кілометра. Ми знаємо, що деякі їхні КАБи взагалі падають на Росії. Про що тут говорити. Куди б вони хотіли вдарити – деколи розуміють, деколи ні. Наприклад, якщо вони б'ють по переправах – це зрозуміло, вони б'ють, щоб позбавити нас логістики. А коли прилітаю в пам'ятник радянським солдатам – це не зовсім зрозуміло, куди вони цілилися, чи вони просто за декомунізацію", – додав Петрович.

На запитання, як часто окупанти застосовують КАБи на цьому напрямку, український захисник відповів: "Вони часто їх застосовують. Я б не сказав, що якось з нарощуванням. Однак, використовують постійно, регулярно, фактично щодня. Постійно літають ZALA, Орлани, Supercam. Постійно розвідують. Ми завжди орієнтуємося – чи є в небі розвідувальне крило і розуміємо, що от зараз більший ризик удару КАБами, треба десь заховатися, триматися подалі від певних об'єктів".

Російсько-українська війна: інші важливі новини

Журналісти Forbes проаналізували, чого коштувало окупантам захоплення повністю знищеного мікрорайону Канал у Часовому Яру. За три місяці штурмів окупанти там втратили тисячі військових. Там також зазначили, що попри відступ, Сили оборони продовжують утримувати більшу частину міста під своїм контролем.

Тим часом аналітики з Інституту вивчення війни переконані, що Путіну наразі не потрібні мирні перемовини. На думку експертів, президент РФ досі вимагає повної капітуляції України.

Вас також можуть зацікавити новини: