Білий дім передасть Україні ATACMS, але в обмеженій модифікації, впевнений Бен Ходжес / скріншот

Колишній командувач Сухопутними військами США в Європі генерал Бен Ходжес заявив, ймовірно, Білий дім прийняв рішення передати Україні "обмежену" модифікацію ракет ATACMS.

Вона буде фактично "марною" для України в контексті атак по великих об'єктах у тимчасово окупованому Криму, оскільки йдеться про "касетні боєприпаси з меншою дальністю дії", заявив генерал у коментарі Newsweek.

"Вони (ракети-УНІАН) були б корисні для ударів по деяких цілях, але не настільки ефективні для знищення великих російських об'єктів в Криму",- сказав Ходжес.

Відео дня

Раніше під час переговорів з лідером України Володимиром Зеленським у Білій домі (зустріч відбулася 21 вересня) президент США уточнив, що готовий надати певну кількість ракет в Україні. Разом з тим Білий дім заявив, що поки що такого плану з передачі ATACMS немає.

Своєю чергою Ходжес впевнений, що ракети у своєму "обмеженому" варіанті все ж передадуть. У Адміністрації Байдена є побоювання, що Україна спробує атакувати даними ракетами Росію, вказав генерал. Він нагадав, що у своїй звичайній модифікації ATACMS можуть стріляти на відстань до 300 км. Таку дистанцію не здатні подолати РСЗВ Himars, які раніше поставили США Україні.

"У Байдена, схоже, все ще побоюються відкрити можливість для завдавання високоточних ударів на великі відстані, яку Україна може використовувати для удару по цілях на території РФ", - сказав Ходжес.

Разом з тим він упевнений, позитивне рішення Вашингтона з приводу передачі ATACMS Україні, могло б підштовхнути до аналогічних кроків Бундестаг - як відомо, Німеччина все ще зволікає з передачею ракет Taurus.

Ходжес підкреслив, раніше Великобританія і Франція вже підтримали ЗСУ передачею далекобійних ракет Storm Shadow і SCALP і не пошкодували про це. Країни задоволені тим, що Україна не використовує цю зброю для ударів по РФ, згадав генерал. 

Він резюмував, так чи інакше, отримання Україною ATACMS, зробить Крим несприятливим місцем дислокації для військ РФ. "Негайне надання цієї зброї матиме велике значення для підтримки зусиль України", - підкреслив Ходжес.

Оглядач Коваленко розповів, чим ATACMS допоможуть Україні

Раніше військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, чим ракети ATACMS будуть корисні Україні в контексті поточних бойових дій, які розгорнули ЗСУ в рамках свого контрнаступу.

Він заявив, що цими ракетами Україна могла б бити по тиловій зоні материкової частини півдня країни. Коваленко уточнив, що йдеться про удари по плацдармах військ РФ на лівому березі Херсонської області, в Запорізькій області, а також в Луганській і Донецькій областях.

Вас також можуть зацікавити новини: