Експерт пояснив, чому полігони знаходяться біля лінії фронту/ Колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ, скріншот

Щоб уникнути подальших трагедій, подібних до тої, що сталась на Сумщині, де внаслідок ракетного удару по полігону загинули та поранені військові, необхідно затвердити окремі стандарти безпеки для стрільбищ, навчальних центрів в прифронтовій зоні. Про це військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров сказав в ефірі Radio NV.

Він пояснив, що будь-яка армія і українська в тому числі вимушені використовувати навчальні полігони, які знаходяться безпосередньо близько до ліній бойового зіткнення, це обумовлено реаліями війни.

"Бійцям, які там, наприклад, знаходяться в ротації, потрібно підтримувати свою форму. Командирам потрібно знати, в якому стані той чи інший боєць, який рівень його навичок, в тому числі, наприклад, володіння стрілковою зброєю. І тут питання саме в організації (навчань на полігоні)", - підкреслив Крамаров.

Відео дня

Він нагадав, що крім ударів по полігону на Сумщині, були удари ворога по українських навчальних центрах, які знаходяться на Чернігівщині - навчальний центр "Десна", Гончарівський  військовий полігон, а також тренувальних полігонах в Запорізькій області.

"Тобто історія далеко не перша, почалась вона і продовжується аж з 22-го року. Але у нас все одно на даний момент немає якоїсь розробленої методики щодо убезпечення, порядку дій, правил (для полігонів прифронтових зон – УНІАН). Тобто вони існують лише загальні, що у випадку, якщо там зафіксована повітряна тривога. А тут як може бути зафіксована повітряна тривога, коли пролітає доволі непомітний БПЛА (розвідувальний – УНІАН), а після прилітає по цьому полігону Іскандар-М. Якщо навіть там спіймати момент, коли він буде виходити на бойову готовність, то є до однієї хвилини, а за цей час, звичайно, що нікуди бігти заховатись не зможеш", - прокоментував Крамаров.

Однак, за його словами, має бути певна методика правил безпеки. Наприклад, стосовно кількості людей, які знаходяться безпосередньо на відкритому просторі - лише ті, хто безпосередньо зараз на "вогневому рубежі". А інші мають знаходитися в безпечному місці у цей час.

"І має бути все ж таки певне прикриття цих систем. Хоча б засобами радіоелектронної розвідки, які, наприклад, будуть елементарно фіксувати, що там в певному секторі працює дрон або БПЛА, в результаті чого там мають дуже швидко згорнуті ці навчання. На цих полігонах мають бути облаштовані якісь безпекові місця. Хоча б елементарно, наприклад, вириті і замасковані бліндажі. Я вже не кажу про спеціально підготовлені якісь там бетонні укріплення. Якісь базові речі, вони мають бути", - наголосив військовий експерт. 

Крамаров каже, що відповідні правила та заходи убезпечення потрібно розробити на рівні Генерального штабу Збройних сил України і питанням не можна нехтувати. За його словами, потрібні стандарти безпеки до таких стрільбищ, навчальних центрів, які знаходяться зокрема в прифронтовій зоні.

"Тому що відсторонення командира частини, полігону, ну, я не думаю, що він якимось чином порушив статут чи правила Збройних Сил України. Чому? Тому що вони загальні, а спеціальних просто не існує", - сказав він.

Удар по полігону на Сумщині - деталі

Як повідомляв УНІАН, учора, 20 травня, росіяни нанесли ракетний удар по військовому об’єкту у Сумській області. За даними Нацгвардії, в результаті цього загинули  6 військових і 10 дістали поранень. Ворожий удар стався під час занять на стрільбищі військової частини.

За фактом трагедії проводять службове розслідування. Командира військової частини відсторонили.

На початку березня ворог завдав ракетного удару по полігону у Дніпропетровській області, тоді повідомлялось про велику кількість убитих і поранених.

Вас також можуть зацікавити новини: