Україна отримала МіГ-29 від Словаччини / фото ua.depositphotos.com

Усі винищувачі МіГ-29, які Україна вже отримала і ще отримає від Словаччини, модернізовані та адаптовані під натовські зразки озброєння.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи отримання перших чотирьох літаків:

"Всі пропагандистські заяви про те, що нам передають старий металобрухт, не виправдалися. Словацькі винищувачі пройшли модернізацію у 2000-х роках. На них встановили електроніку західного виробництва, систему навігації, замінили монітори у кабіні пілота більш сучасними. Ці літаки можуть застосовувати в тому числі весь спектр західного озброєння - ракети класу "повітря-повітря" і ракети класу "повітря-земля".

За його словами, всього Україна повинна отримати від Словаччини 13 винищувачів МіГ-29.

Повідомлялося, що перші передані винищувачі виконують бойові завдання в районі Харкова.

"Для нашої авіації весь повітряний простір нашої країни є місцем виконання бойового завдання по захисту нашого неба. Для таких машин, які можуть літати на надзвукових швидкостях, Харків, Полтава, Суми. Чернігів, Дніпро, Запоріжжя. Одеса - не має значення. Вони сьогодні тут, а завтра там. Вони у нашому небі скрізь", - вважає Жданов.

Винищувачі МіГ-29 від Словаччини - що повідомлялося

Як писав УНІАН, Україна отримала від Словаччини перші чотири обіцяних винищувачі МіГ-29.

Як заявила віце-спікер Верховної Ради України Олена Кондратюк, виступаючи в словацькому парламенті, словацькі винищувачі МіГ-29 вже захищають Харків.