Наказ Володимира Путіна про різдвяне перемир'я спрямований на те, щоб очорнити Україну, вважають американські аналітики / скріншот

Президент РФ Володимир Путін раптово наказав припинити вогонь на Різдво за юліанським календарем, щоб очорнити захисників України, оскільки вони не перестануть боротися за свою землю.

Російський лідер міг хотіти забезпечити припинення вогню, щоб окупаційні сили мали змогу відновитися й переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на важливих ділянках фронту, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, перемир’я вигідне загарбникам, і через нього українські воїни могли б втрачати ініціативу на полі бою.

Відео дня

Експерти вважають, що Путін не очікує від Києва виконня раптово оголошеного РФ припинення вогню, і, можливо, закликав до перемир’я, щоб потім в інформаційному полі зробити з України державу, яка не хоче миритися.

"…це навмисна інформаційна тактика, яку Росія вже застосовувала раніше", - зазначили в ISW.

Аналітики додали, що для запровадження перемир’я необхідний час, а російська сторона навіть не анонсувала припинення вогню на свято.

"Дата російського православного Різдва в 2023 році… відома століттями. Якби Путін серйозно ставився до релігійно мотивованого припинення вогню, у нього було достатньо часу, щоб підготуватися до нього. Оголошення про припинення вогню протягом 24 годин до того, як воно має набути чинності, свідчить про те, що це було оголошено з наміром виставити українські сили…, як такі, що не бажають працювати на мир…", - вважають в Інституті вивчення війни.

За його даними те, що Путін дав наказ щодо перемир’я на релігійних підставах, підсилює ще одну подвійну інформаційну операцію РФ проти України, під час якої Київ намагаються змалювати таким, що пригнічує певні релігійні групи, а з президента РФ хочуть зробити "справжнього захисника християнської віри".

"Кремль використав дискусії про східне православне християнство як зброю, щоб звинуватити Київ у пригніченні релігійних свобод в Україні… Насправді, російські війська придушували свободу віросповідання на окупованій території України з 2014 року…", - підкреслили в ISW.

Російське різдвяне перемир'я - що треба знати

5 січня очільник Російської Православної церкви, яка підтримує війну Росії проти України, патріарх Кирило закликав запровадити перемир'я на Різдво Христове 2023

Потім Володимир Путін доручив російському міністру оборони Сергію Шойгу запровадити режим припинення вогню з 12:00 6 січня до 00:00 7 числа.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що Україна на своїй землі знищує виключно членів окупаційної армії, і "тимчасове перемир'я" в нашій країні розпочнеться лише тоді, коли Росія залишить захоплені землі.

Варто зазначити, що Кремль раніше пропонував Києву переговори, але не хотів обговорювати долю окупованих українських земель. Українська сторона, своєю чергою, хоче звільнити всю свою територію.

Вас також можуть зацікавити новини: