Окупанти наступають на Мар'їнку / facebook.com/marinskavca

Російський війська продовжили локалізовані наступальні операції на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, але не домоглися будь-яких підтверджених успіхів.

Про це йдеться у звіті Інституту з вивчення війни (ISW). При цьому, там вказали, що один з російських воєнкорів заявив, що нібито окупанти нещодавно просунулися на 1,5 км в районі Кремінної, хоча ISW не побачив візуального підтвердження цього твердження.

Прес-секретар командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що погана погода, в тому числі крижаний дощ і мінусова температура, призвела до зменшення атак російських військ на Куп'янському і Лиманському напрямках. А ще один російський воєнкор заявив, що ЗСУ стабілізували лінію фронту біля Іванівки (20 км на південний схід від Куп'янська) і що російським військам не вдалося прорвати оборону ЗСУ біля Синьківки через щільні українські мінні поля.

Відео дня

Крім того, аналітики відзначили, що російські війська провели наземні атаки на північний схід від Бахмута, але не домоглися ніяких підтверджених успіхів. 

При цьому, як йдеться у звіті, окупанти продовжили наступальні операції під Авдіївкою і домоглися підтвердженого просування. Геолокаційні кадри показують, що вони просунулися на схід від Степового в 3 км на північний захід від Авдіївки. 

Також аналітики повідомили, що росіяни домоглися просування на захід і північний захід від Донецька. На кадрах з геоприв'язкою видно, як російські війська встановили прапор на південно-західній околиці Мар'їнки, що вказує на те, що російські війська незначно просунулися далі в саме місто.

Ситуація в Мар'їнці

Нещодавно британська розвідка розповіла, що наступальні операції РФ в районі Мар'їнки є частиною осіннього наступу окупантів з метою розширення контролю над рештою Донецької області.

А 6 грудня військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Петро Черник пояснив, чому останнім часом російські окупанти зосередили зусилля на місті Мар'їнка, яке фактично зруйноване.

Вас також можуть зацікавити новини: