
Російські окупанти намагаються блокувати фланги та фронтальні просування ЗСУ до Курська та Курчатова. Як пояснив в етері "Еспресо" директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, принаймі, у нього складається саме таке враження.
"З іншого боку, нам треба створити більше загроз, які примусять противника перекидати туди резерви. Можливо, питання в тому, що ситуація по Курській області буде не єдиною активною ділянкою, де будуть діяти зараз ЗСУ. Таким чином, насамперед потрібно, аби загарбник перекидав свої сили, які на сьогодні в нього є достатньо обмеженими", - зазначив експерт.
За словами Згурця, зараз росіяни кидають всі свої сили на Покровський напрямок, де мають просування в бік лінії оборони Гродівка – Новогродівка. Українські захисники підготували там лінію оборону, однак агресор має перевагу й у живій силі, і в техніці, і в артилерії, що і позначається на лінії фронту.
Водночас, зазначає директор Defense Express, Курська операція Збройних сил України орієнтовано на осінній період і формуватиме інший порядок денний на полі бою. Ймовірно, вона якимось чином має зменшити просування загарбників, однак поки цього не відбувається.
На мою думку, через певний час вплив Курської операції має позначитися на всій лінії фронту. Можливо, це буде не завтра, а через місяць, тому що це дії, які орієнтовані на осінній період. А події на Курщині формуватимуть інший порядок денний на полі бою. Однак зазначу, що існують і переваги, і ризики цієї операції", - підсумував експерт.
Війна в Україні - останні новини
У зв'язку з наступальною операцією Сил оборони України у Курській області росіянам доведеться перекинути у цей регіон від 50 до 100 тис військових, сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
При цьому на Покровському напрямку просування ворогу ускладнюють великі втрати.
В ISW зазначають, що вторгнення ЗСУ в Курську область чи російські наступи на східному фронті України самі по собі не є вирішальними військовими операціями, які допоможуть виграти війну.