Після атаки Сил оборони по російській флотилії, що базується у Каспійську (Дагестан, РФ), Кремлю доведеться розв'язувати питання захисту цього військово об’єкту.
На думку капітана першого рангу запасу, ексзаступника начальника штабу ВМС ЗСУ Андрія Риженка, загарбники ймовірно перекидатимуть туди певні системи ППО. Про це він сказав в етері телемарафону.
"Атака по флотилії у Каспії - серйозний захід оперативного рівня. Той факт, що є у нас спроможність завдавати такі удари, - дуже важливо. Таким чином ми послаблюємо наших супротивників", - наголосив він.
За його словами, судячи з усього, там не було організовано відповідних оборонних заходів. Проти дрона росіяни застосували стрілецьку зброю - кулемети, автомати, а ракетні системи та зенітна артилерія - відсутні.
Щобільше, підкреслив експерт, не неслось чергування біля причалів, де стоять кораблі:
"Зараз перед противником постало питання щодо посилення захисту цієї бази. Наразі вони будуть це організаційне питання підіймати та реалізовувати. Можливо, будуть перекидати додаткові системи протиповітряної оборони, але їх також не дуже багато у них. Вони їх концентрують на Кримському мості, в Москві тощо".
Він розповів, що до 2018 року Каспійська флотилія базувалася у місті Астрахань, яке знаходиться на річці Волга. Звідти у 2015 році ця флотилія активно використовувала ракети "Калібр": РФ завдала ударів по Сирії - ракети було запущено через територію Ірану. Також фахівець нагадав, що РФ має прямий зв’язок Каспійським морем з Іраном, та цим маршрутом для окупантів постачалось озброєння.
Як зазначив Риженко, через віддаленість від Каспійського моря, яке для РФ стає все більш важливим, Москва прийняла рішення про перебазування флотилії до Каспійська. За даними фахівця, наразі там перебуває щонайменше 5 бойових кораблів-носіїв "Калібрів", загальний залп яких становить 40 одиниць. Та, за інформацією Риженка, Росія вже завдавала звідти по Україні ракетних ударів.
Він додав, що відстань, яку подолали українські дрони, та влучання щонайменше одним безпілотником у скупчення кораблів, демонструє таке - наступною ціллю Сил оборони може стати інший "віддалений" військовий об’єкт РФ, йдеться про аеродром.
На думку Риженка, безпілотник, який влучив у ціль, ніс приблизно 100 кг вибухівки, чого достатньо, щоб пошкодити один корабель, зокрема, типу "Гепард", які були побудовані після розпаду Радянського Союзу, та на них першими були встановлені ракети "Калібр".
Окрім "гепардів", на Каспії базуються три кораблі проєкту "Буян-М" та 2-3 нові кораблі типу "Каракурт" (будуються в Керчі, на заводі "Залив"), кожен з яких має на борту по 8 "Калібрів". Також там є десантні кораблі, що забезпечують роботу 177 полку морської піхоти, представники якого беруть участь у бойових діях на окупованій території України.
Важливі новини України про війну - що повідомлялося
Як повідомляв УНІАН, вранці 6 листопада Головне управління розвідки Міністерства оборони України вперше провело спеціальну операцію, результатом якої стала успішна атака російської флотилії в Каспійському морі. Відстань від держкордону України до місця базування Каспійської флотилії - близько 1,5 тисячі кілометрів.
Унаслідок ударів БПЛА пошкоджень зазнали щонайменше два об'єкти в Каспійську - ракетні кораблі "Татарстан" і "Дагестан". Каспійське море - одна з п'яти локацій, де базуються кораблі РФ. Азово-Чорноморський регіон має з'єднання з Каспієм через Волго-Донський судноплавний канал, і були факти, коли в обидва боки перекидалися кораблі.
Як звернув увагу аналітик таблоїда BILD Юліан Рьопке, атака по Каспійській флотилії збіглася з днем виборів президента США. На думку Рьопке, це може бути також демонстрацією сили Києва, для якого військова база на Каспії є законною ціллю.