Про серйозну загрозу своїй нафтопереробній промисловості уже відкрито кажуть самі росіяни / фото t.me/ENews112

Подальші атаки Сил Оборони України на російські нафтопереробні заводи можуть привести до того, що Росія не зможе їх відновити, а на внутрішньому ринку РФ виникне дефіцит. Про це в етері проєкту "Тема з Мосейчук" заявив директор Центру досліджень національної стійкості Олег Бєлоколос.

"Це абсолютно правильний крок України. Ми маємо право і повинні це робити", - вважає експерт.

За його словами, про серйозну загрозу своїй нафтопереробній промисловості уже відкрито кажуть самі росіяни.

"Якщо Україна буде підтримувати такий же масштаб і темп цих атак, то Росія не зможе їх відновлювати. Там  дуже багато технічних деталей. Це обладнання, яке не можна вкрасти і привезти в кишені десь контрабандою", - пояснює Олег Бєлоколос.

Частково щось можна імпортувати з Китаю, але цього буде недостатньо.

"Дуже багато обладнання, яке було вироблене в Німеччині, у Франції. Є спеціальні хімічні речовини, які використовуються в технології виробництва - це все не просто так придбати", - зауважив експерт.

На переконання Олега Бєлоколоса, це вагомий інструмент в руках України, який може примусити Москву до миру.

Атаки на російські НПЗ - деталі

Удари по російських нафтопереробних заводах, завдані українськими безпілотниками, могли вивести з ладу понад 15% їхніх потужностей. Таку оцінку озвучив журналістам представник НАТО.

"Удари, ймовірно, порушили роботу понад 10% нафтопереробних потужностей Росії, можливо, понад 15%. Залежно від ступеня збитку ремонт може зайняти значний час", - таку оцінку озвучив представник НАТО на умовах анонімності, пише агентство Reuters.

Вас також можуть зацікавити новини: