Бійці ЗСУ збирають дрони пвпритул до лінії фронту / Колаж УНІАН, скріншот

Українські FPV-дрони розносять російські позиції на Горлівському напрямку фронту, обходячи засоби РЕБ росіян, громлячи російську техніку і знищуючи живу силу. Воїни 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила впритул до лінії фронту облаштували майстерню з виготовлення дронів для окупантів, щоб безперервно перекривати нестачу боєприпасів для української артилерії. Кореспондентка ТСН побувала в майтерні і показала, як збирають дрони на лінії фронту.

Як розповідає боєць з позивним "Вжик", з кожної нової партії дронів береться один на тест. Якщо з ним все добре, то на всі інші дрони з партії доставляється БК і вони готові до роботи.

"Ця робота досить обширна, займає до години, тому що потрібно не тільки припаяти, а й налаштувати… Я почав тільки тут вчитися, але мені подобається", - каже один із бійців.

Вжик у мирному житті займався програмним забезпеченням. Свій перший ударний дрон збирав близько місяця. Тепер на це витрачає пару годин часу.

"Це все сам, своїми силами. На своєму прикладі – прийшла зарплата, ти купив собі комплектуючі, половина зламалася, половину ти викинув, в тебе вийшов один… Зо два - зо три місяці я тільки навчався його збирати, щоб у мене перший дрон злетів просто", - розповідає він.

Росіяни просуваються на Бахмутському напрямку, але бійці попри нищівні удари стримують ворожу навалу, і в більшості завдяки саморобним ударним дронам, які російські РЕБ не здатні заблокувати чи посадити.

"По суті вийшли на певний рівень, але цього не вистачає… Ми випускаємо по 20 FPV-дронів в день по противнику, але не можемо забезпечувати в повному обсязі свої потреби", - підсумовує один із бійців.

FPV-дрони на війні

За даними Мінстратегпрому, за перші два місяці поточного року українська промисловість виготовила близько 200 тисяч FPV-дронів.

Прогнозується, що ього року виробничі спроможності України досягнуть близько 2 млн дронів різних типів, зокрема й FPV. 

Вас також можуть зацікавити новини: