Україна отримає від Ізраїлю унікальну систему оповіщення: ЗМІ розповіли, в чому її особливість (відео)

Надсучасну систему оповіщення про повітряну загрозу Tzeva Adom передасть Україні Ізраїль. За її допомогою українці раніше дізнаватимуться про підліт ворожих ракет та безпілотників, причому навіть тих, котрі зараз не бачить ППО.

За оцінками посла України в Ізраїлі, розгортання цієї системи розпочнеться протягом чотирьох місяців й спершу охопить Київ. Про те, як працюватиме ізраїльська система раннього оповіщення Tzeva Adom та її особливості, йдеться в сюжеті ТСН.

На кордоні із Сектором Газа, де майже ніколи не буває спокійно, вона довела свою високу ефективність. Після виявлення ворожого ракетного запуску Tzeva Adom автоматично вмикає засоби публічного оповіщення у найближчих містах, селах та на військових об'єктах.

"Ізраїль - невелика країна, розділена на певні частини. І якщо, наприклад, тривога йде у всій центральній частині Ізраїлю, то необов'язково у всій центральній частині держави. Тобто у певних містах, адже ця система працює в координації з радарами. Вона прораховує траєкторію ракет й вмикає оповіщення там, куди ці ракети прямують", - пояснює Віктор Верцнер, майор резерву ізраїльської армії.

Військовий запасу стверджує, що саме потужні радари якісно вирізняють ізраїльську систему оповіщення. Тобто з новою системою сигнал тривоги лунатиме в Україні в конкретній області або навіть районі міста, що під небезпекою.

Такі ізраїльські системи зможуть "засікати" "невидимі" на сьогодні для нашої ППО С-300, С-400 та гіперзвукові "Кинджали". Крім цього, через мобільний застосунок система сповіщатиме людей, скільки часу вони мають, аби сховатися в укриття. 

Щодо термінів передачі та встановлення цієї системи в Україні є лише натяки, ймовірно, це станеться протягом кількох найближчих місяців. Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук припускає, що систему вже адаптовують під українські реалії.

Допомога Ізраїлю в захисті українського неба

Раніше повідомлялося, що Ізраїль допоможе Україні з розробкою "розумної" системи оповіщення про повітряні ракетні й дронові атаки. Про це міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен сказав у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Кулеба зазначив, що Україна чекає рішення Ізраїлю про надання допомоги у захисті неба. 

Військовий експерт Олег Жданов заявляв, що ізраїльські радари можуть працювати в єдиній системі оповіщення. "Ми ширше відкриваємо "очі і вуха" нашої системи ППО і ПРО для боротьби з повітряними цілями противника", - говорив він.

Вас також можуть зацікавити новини: