Камишін сказав, що ЄС та США навіть разом не здатні покрити потреби ЗСУ по зброї  / Колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, фото facebook.com/Ukrzaliznytsia

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що наразі потреби українського фронту більші, ніж виробничі спроможності Сполучених Штатів Америки і Євросоюзу разом узятих. 

"Минулого року наша оборонка виробила втричі більше ніж за 2022 рік. Наші спроможності в цьому році ще в шість разів більші за минулий рік. На сьогодні ми маємо близько половини від цих спроможностей законтрактованими на 2024 рік. Працюємо разом з міністерством оборони та силами оборони над подальшою контрактацією", - сказав чиновник на форумі "Україна. Рік 2024". 

За його словами, загалом оборонна промисловість України це 500 підприємств, з яких близько 100 державних та біля 400 приватних. Разом вони працюють над конструюванням, виробництвом, ремонтом і обслуговуванням для Сил оборони. Це 300 тисяч конструкторів, робітничих професій, науковців, які працюють на українську оборонну промисловість. 

Відео дня

"За минулий рік ми суттєво наростили виробництво боєприпасів. Це головна позиція та номенклатура, яку сьогодні чекає наш фронт. Почали освоювати нові позиції в артилерійських боєприпасах. На цей рік ми також кратно нарощуємо виробництво по цій позиції. Хоча варто відмітити, що наскільки б ми не наростили виробництво, на сьогоднішній день в Україні потреба нашого фронту більша, ніж виробничі спроможності і Сполучених Штатів Америки, і Євросоюзу разом узятих. Продовжуємо нарощувати далі", - додав Камишін.  

Він також підкреслив, що минулого року Сили оборони почали працювати по стратегічних цілях вглибині Росії виробленим в Україні озброєнням.  

"Оборонка це ще важливий елемент економічного зростання й економічного відновлення країн. Минулого року з 5% зростання ВВП - 1.5% це оборонка", - сказав Камишін. 

"Минулого року ми побачили в масштабному ділі в повітрі дрони, ми побачили їх на морі. Цей рік буде роком, коли ми побачимо їх на землі. Це буде рік, коли ви почуєте більше про наземні роботизовані системи", - заявив міністр. 

За його словами, найважливіша програма для нашої країни – це ракетна програма. "Але про неї я скажу не більше, ніж сказав президент. У нас з’явилася наша далекобійна зброя, яка вразила ціль на 700 км", - підкреслив міністр. 

Виробництво зброї в Україні

У липні 2023 року Камишін заявив, що Україна хоче стати найбільшим виробником зброї в Європі. Особливу увагу можуть зосередити на виробництві ракет.

Наприкінці грудня Камишін повідомив, що український оборонно-промисловий комплекс значно наростив виробництво боєприпасів, зокрема мінометних мін та артилерійських снарядів.

Вас також можуть зацікавити новини: