Перший знімок зруйнованого пожежею собору Паризької Богоматері опублікований в мережі.

Його виклали у Twitter-акаунті космічної програми ЄС з моніторингу Землі Copernicus.

У повідомленні наголошується, що знімок зробила PlanetLabs - американська компанія-оператор супутників дистанційного зондування Землі.

Як повідомляв УНІАН, пожежа в Нотр-Дамі почалася увечері 15 квітня, повністю загасити собор вдалося лише до ранку вівторка. В результаті пожежі впав шпиль і покрівля собору, сильно постраждав і інтер'єр. Пожежникам вдалося врятувати головні предмети мистецтва і релігійні артефакти, що зберігалися всередині Нотр-Дама, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа, і туніку, яка, за переказами, була на Людовіку IX, коли він привіз вінець в Париж.

Дивом, як пише французька преса, вціліли знамениті величезні вітражні вікна. Не постраждали від вогню і статуї 12 апостолів, які були вивезені з собору після ліквідації пожежі. Уцілів у вогні і головний орган собору. Не отримали ушкоджень і прославлені Віктором Гюго дзвони.

Як повідомляється, була небезпека, що дерев'яний дах під час обвалення зашкодить кам'яномут склепінню собору. Це могло призвести до знищення всієї будівлі. Тим не менш склепіння будівлі залишилося цілими.

Вони частково утримали на собі уламки палаючих конструкцій, запобігши падінню в неф собору. Незабаром після пожежі багато бізнесменів і меценатів виявили бажання профінансувати реставрацію. Серед них були французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, сім'я засновників косметичної компанії L'oreal Беттанкур і сім'я Арно, яка володіє виробником люксових товарів LVMH.