REUTERS

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань заявляє, що від Ірану, як і раніше, очікують виплати компенсацій та проведення кримінального розслідування щодо збиття літака МАУ.

Читайте такожВ Ірані не погоджуються з вимогою Канади компенсувати понад мільярд доларів за збиття літака МАУ

Як передає кореспондент УНІАН, про це Шампань сказав у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком.

Відео дня

Глава МЗС Канади нагадав про головні чотири цілі роботи Міжнародної групи з координації допомоги жертвам у зв'язку з катастрофою українського літака рейсу PS752, що було створено після катастрофи. До цієї групи входять Канада, Україна, Велика Британія, Швеція і Афганістан.

Зокрема, перша мета полягала в отриманні консульського доступу для родин жертв катастрофи, оскільки Канада не має дипломатичних відносин з Іраном. "Інша полягала у тому, щоби забезпечити репатріацію останків, і я скажу, що Україна та Канада завершили цей процес", - заявив Шампань.

"Тепер ми перебуваємо у процесі щодо компенсацій, компенсацій від авіакомпанії і від держави Іран", - заявив Шампань.

Ще однією метою він назвав проведення розслідування причин збиття літака іранськими військовими. Зокрема, йдеться про розслідування питань в контексті безпеки польоту, пов'язаних з "чорними скриньками", і кримінальне розслідування.

Читайте такожПілот іранського літака бачив, як борт МАУ збила ракета: опубліковано запис

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак «Міжнародних авіаліній України», що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.

Через три дні президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування «злили» українським ЗМІ.

4 лютого країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ заявили, що вимагають від Ірану негайно передати групі «чорні скриньки» зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану заявив, що Іран не має наміру віддавати «чорні скриньки» зі збитого літака МАУ, але й не розшифровуватиме їхні дані без участі зацікавлених сторін.