Німеччина прагне тіснішої взаємодії країн ЄС із створення спільної безпекової та оборонної політики

00:29, 14 липня 2016
149 0

У Німеччині заявляють, що після референдуму у Великій Британії про вихід з Європейського Союзу постала необхідність тіснішої взаємодії країн Євросоюзу щодо створення спільної безпекової та оборонної політики в рамках ЄС без Британії.

REUTERS

Про це повідомляє Reuters.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Німеччина та Франція хочуть налагодити тіснішу співпрацю у галузі оборони в Європейському Союзі, слідуючи результатам референдуму у Британії про вихід з Євросоюзу. За її словами, раніше Британія "паралізувала" такі ініціативи.

Читайте такожУряд Німеччини схвалив нову стратегію безпеки

Міністр фон дер Ляйєн, представляючи доповідь щодо німецької оборонної політики, сказала, що Німеччина та Франція очолять переговори з іншими країнами для оцінки їхніх потреб щодо спільних проектів та з довготерміновою метою на шляху до спільної безпекової та оборонної політики.

"Я можу сказати з досвіду, про що Британія говорила у минулому, що вона не братиме участі в цьому", - сказала очільник німецького оборонного відомства.

"Це паралізувало Європейський Союз у питаннях закордонної та безпекової політики. Це не означає, що решта Європи залишається пасивною, але навпаки, нам потрібно рухатися далі по цих важливих питаннях", - заявила фон дер Ляйєн.

Читайте такожЄС та НАТО підписали декларацію про поглиблення стратегічного партнерства

Британія, яка завжди зберігала сильну позицію проти поступок у питаннях свого національного суверенітету на користь Євросоюзу, 23 червня на референдумі підтримала вихід з ЄС після 43 років членства в ЄС.

Міністр оборони Німеччини запропонувала створення "цивільно-військової штаб-квартири", яка би вирішувала питання розміщення місій ЄС, в тому числі розміщення європейського медичного корпусу.

У німецькій доповіді щодо безпекової політики фон дер Ляйєн відзначила, що "Безпекове середовище навколо Німеччини стало більш складним, мінливим, динамічним і таким чином усе більшою мірою непередбачуваним". У доповіді наголошувалося на загрозі з боку Росії, яка відкрито порушує питання європейського порядку миру з готовністю використовувати силу для просування своїх інтересів, що мало місце у перекроюванні кордонів у Криму та на Донбасі.

"Без фундаментальної зміни у стратегічній політиці Росія становитиме загрозу для безпеки нашого континенту в осяжному майбутньому", - заявила фон дер Ляйєн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter