У Чехії другий день обирають президента

10:29, 13 січня 2018
Світ
895 0

Згідно з результатами опитувань, головними претендентами на пост глави держави є чинний президент Мілош Земан та професор хімії Іржі Драгош.

У Чехії триває перший тур виборів президента / фото praga-praha.ru

Другий день виборів президента розпочався в Чехії. У суботу, 13 січня, виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом і працюватимуть до 14:00, після чого розпочнеться підрахунок голосів.

Читайте такожУ Чехії проходять президентські вибори, Земан претендує на новий термін

Як передає DW.com з посиланням на dpa, за даними місцевих ЗМІ, напередодні - в перший день виборів - на виборчі дільниці прийшли приблизно 40 відсотків з близько 8,4 мільйона громадян країни, котрі мають право голосу. Громадяни Чехії мають вибрати президента з дев'яти кандидатів. Згідно з результатами опитувань, головними претендентами на пост глави держави є чинний президент Мілош Земан та професор хімії Іржі Драгош.

73-річний Земан відомий, зокрема, своїми відверто антимусульманськоми поглядами. Він неодноразово наголошував, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейські країни. Земан також не раз висловлювався за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії. У свою чергу, Драгош натомість виступає за поглиблення співпраці з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага має відігравати активнішу роль в ЄС та підтримує перехід Чехії на євро.

Якщо жоден з кандидатів не отримає абсолютну більшість голосів, то 26 і 27 січня відбудеться другий тур голосування. Вже зараз оглядачі та політологи не виключають саме такого сценарію подій. Загальні президентські вибори проходять у Чехії вдруге, до 2013 року глава республіки обирався депутатами обох палат парламенту. За результатами другого туру виборів 2013 року президентом Чехії став Мілош Земан, котрий зумів набрати 54,8 відсотка голосів. Президент Чехії обирається строком на п'ять років і має радше представницькі функції. Утім, він може призначати суддів Конституційного суду та має обмежені повноваження в галузі зовнішньої політики.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter