Протести в Білорусі / TUT.BY

У центрі Мінська відбуваються масові затримання учасників акції солідарності.

Фото й відео з місця події публікують білоруські видання в Telegram.

Читайте такожОпозиція Білорусі про силовиків Путіна в країні: це неприйнятно

Відео дня

Напередодні затримань правоохоронці перекрили металевими огородженнями всі підземні переходи на площу Незалежності, пише TUT.BY.

Протестувальникам у центрі білоруської столиці з гучномовців нагадали про порушення законодавства. Тоді на площу під’їхав ОМОН в автозаках і мікроавтобусах.

«Людей почали затримувати. Чоловіків по одному відводять в автозак, дівчатам дозволяють вийти з оточення, хоча скористатися цією можливістю погоджуються не всі», – зазначає видання.

Крім учасників зібрання у мікроавтобус помістили й 9 журналістів, російських пропагандистів одразу ж відпустили.

За інформацією МВС Білорусі, працівників ЗМІ не затримували, а просто відправили у відділення для підтвердження законності їхньої професійної діяльності.

Акція солідарності пов’язана з діями силовиків ввечері 26 серпня, коли вони затримували протестувальників  і заблокували виходи й входи з Красного костьолу.

Наша Ніва пише про десятки затриманих. За попередньою інформацією, в акції взяли участь близько тисячі громадян.

Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.