Також політик розповів, що раніше мав зустріч з російським диктатором / скриншот

У Великій Британії кандидат від реформаторів Джуліан Малінс, який балотується від партії Найджела Фараджа в Солсбері, похвалив російського диктатора Володимира Путіна та заперечив порівняння його з нацистом Адольфом Гітлером, пише The Telegraph.

Відомо, що політик висловив таку думку у місті, де було отруєно колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочку нервовою-паралітичною речовиною "Новачок" у 2018 році. 

Тоді в уряді країни заявляли, що існує "велика ймовірність" того, що за отруєнням стоїть РФ, після чого 23 російські дипломати були вислані з Великої Британії. 

Відео дня

Коли у Малінса запитали про позицію реформаторів щодо конфлікту в Україні, то він спочатку похвалив Путіна та сказав, що російський диктатор "здається дуже хорошим".

"Ми підтримуємо дипломатію. Ми підтримуємо всі можливі зусилля для досягнення компромісу і врегулювання проблем в Україні. Це те, що роблять дорослі люди в цій кімнаті. Зупинити вбивства і вести переговори про належне врегулювання. Війна - це не про те, щоб, так би мовити, покарати або якимось чином переїхати тисячі молодих людей на танках і підірвати їх, тому що одна людина має точку зору, з якою ви не згодні. Я дійсно зустрічався з Путіним і мав з ним 10-хвилинну розмову, і він здався мені дуже хорошим. Це не той австрійський джентльмен з вусами (йдеться про Адольфа Гітлера), який знову ожив", - зазначив політик.

Водночас такі слова викликали негативну реакцію генерального скарбника та кандидата від консерваторів у Солсбері Джона Глена. Він нагадав про "смерть і спустошення", які були спричинені нападами в Солсбері у 2018 році.

Відомо, що внаслідок "Новачка" загинув Скрипаль разом зі своєю дочкою, проте місцева жителька Дон Стерджесс теж стала жертвою, адже випадково взяла в руки викинуту пляшку з отруйною речовиною. 

"Побачивши, як Путін особисто віддав наказ про атаку "Новачком" на Солсбері, а також смерті і руйнування, які це спричинило в нашому місті, я знаю, що більшість людей, які живуть тут, не згодні з кандидатом від "Реформ". Путін становить небезпеку для Заходу, і ми повинні протистояти йому, а не умиротворяти його", - підкреслив Глен.

Скандальна заява Найджела Фараджа про війну в Україні

Раніше лідер британських реформаторів Найджел Фарадж заявив, що Захід "спровокував" РФ на війну в Україні. За його словами, "постійне розширення НАТО і Європейського Союзу на схід" дало російському диктатору Володимиру Путіну причину для виправдання війни.

Водночас Міністерство оборони Великої Британії відповіло на скандальну заяву ідеолога Brexit. Відомство опублікувало відеоролик, в якому розвінчується "міф" про те, що "НАТО агресивне і є ворогом Росії".

Вас також можуть зацікавити новини: