
Заледве чи варто очікувати рішення на засіданні в форматі "Рамштайн" 9 січня про якусь новітню зброю для України, але позитив буде. Про це сказав військовий аналітик, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі телемарафону.
Він зазначив, що в Україну зброя вже надходить, тому, заледве чи варто очікувати рішення про якусь новітню зброю.
"Там будуть погоджуватися логістичні шляхи, терміни постачання зброї, можливості її прийняти. Ось зброя приїхала в Україну, її треба якось прийняти, розподілити між підрозділами, поставити на склади. І це має бути зроблено таємно. Це серйозна логістична операція, яку непросто виконати не тільки з боку наших партнерів, але й безпосередньо в Україні, оскільки ми постійно під обстрілами", - сказав Гетьман.
Він вважає, що рішення будуть позитивними для України. Експерт наголосив:
"Чогось новітнього очікувати не варто. Новітнє вже є - наприкінці своєї каденції президент США Байден вирішив максимально допомогти нашій країні, передавши велику кількість зброї. Щоб нас підстрахувати на той випадок, якщо у новообраного президента США Трампа після інавгурації можуть бути свої думки, задіюватимуться елементи тиску на Україну, щоб вона погодилась на певні компроміси".
За його словами, та зброя, яка надійде в Україну, дасть можливість протриматися певний період на полі бою, щоб ми не залишись незахищеними перед РФ. Він зазначив, що це ймовірно буде останнє засідання за участю Міністра оборони США Ллойда Остіна, бо далі буде нова адміністрація. Експерт зазначає, що команді Байдена вже не потрібно зараз боротися за голоси, тому, робитимуть по совісті, розуміючи потреби України у зброї, передавши їй максимальну кількість.
"Очікуємо позитиву від 9 січня, але процес же йде зараз", - наголосив Гетьман.
Засідання у форматі "Рамштайн"
Як повідомляв УНІАН, наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться 9 січня. Міністр оборони США Ллойд Остін проведе 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.
Згідно з повідомленням, на засіданні групи, до якої долучені понад 50 країн, обговорять подальшу підтримку України.