Киргизстан і Таджикистан обговорили мирне врегулювання конфлікту на спільному кордоні / фото уряд Киргизстану

Киргизстан і Таджикистан підписали спільний протокол делімітації та демаркації киргизько-таджицького кордону.

Як повідомляє прес-служба уряду Киргизстану, у Баткенській області відбулося засідання урядових делегацій Киргизстану і Таджикистану.

Читайте такожМера таджицького міста поранили в перестрілці на кордоні з КиргизстаномЗазначається, що глави делегацій заявили про необхідність мирного врегулювання конфлікту на спільному кордоні.

"Досягнуто домовленості про активізацію подальшого опису проходження проектної лінії киргизько-таджицького державного кордону на решті ділянок державного кордону", – йдеться у повідомленні.

Додається також, що за підсумками засідання урядових делегацій був підписаний спільний протокол.

Конфлікт Киргизстану і Таджикистану: що відомо

  • 29 квітня Таджикистан і Киргизстан звинуватили один одного в ескалації конфлікту на кордоні. Обидві сторони заявили про загибель людей, у тому числі дітей, і десятки постраждалих. У результаті до кордонів були стягнуті додаткові сили, проте в підсумку вдалося домовитися про припинення вогню та відведення військових.
  • 30 квітня в Лейлекському районі на киргизько-таджицькому кордоні знову продовжилася перестрілка. При цьому обидві сторони домовилися відвести всі війська.
  • Загалом за два дні внаслідок конфлікту на кордоні між Киргизстаном і Такджикистаном загинула 31 людина. Поранення отримали 123 людини.
  • 1 травня президенти Киргизстану і Таджикистану провели телефонні переговори. Вони обговорили повне припинення вогню на кордоні між країнами й відведення військових від зони дислокації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram