Шушкевич переконаний, що Кремль підтримує Лукашенка / фото УНІАН

Таку думку висловив перший глава Верховної ради незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич в ефірі каналу "Україна 24".

Шушкевич переконаний, що Лукашенко - це ворог незалежності, "антибілоруський президент, який весь час фальсифікує вибори".

Читайте такожПротести в Беларуси: що відбувається в стране после голосування на ВИБОРИ президента (онлайн-трансляція)

"Він будь-які методи готовий застосувати, щоб зберегти свою владу - більше ніякої мети у нього немає. При тому це розкошує нагадує панування латиноамериканських хунт, коли вони абсолютно не вважалися з думкою людей і знищували всіх ворогів правителя і урядів", - сказав він.

Лукашенко, на думку Шушкевича, для утримання влади користується допомогою Кремля.

"Ніяким гарантом незалежності країни Лукашенко не є. За час його правління у нас пройшла примусова русифікація. І він здає всі позиції, щоб зберегтися при владі. І він зберігається при владі завдяки російській підтримці, точніше завдяки підтримці Кремля. Тільки завдяки цьому він панує - і будь-який наказ Путіна він виконає ", - заявив він.

Читайте такожПротести в Беларуси: що відбувається в центрі Мінська прямо зараз

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. Дострокове голосування почалося ще 4 числа, а завершилося о 20:00 в неділю.
  • Згідно з результатами національного екзит-полу, діючий президент Білорусі Олександр Лукашенко набирає на виборах 79,7% голосів виборців.
  • Після публікації даних екзит-полу тисячі жителів країни вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками.
  • У Мінську силовики стріляли в протестуючих гумовими кулями. З'явилася інформація про перші жертви.
  • Лідери європейських країн засудили силовий розгін мітингувальників в Білорусі .

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram