Дональд Туск заявив, що Моравецький нічого не робить, щоб впоратися з кризою щодо українського кордону / фото УНІАН

Лідер польскої коаліції та можливий наступний прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск звинуватив чинний уряд Матеуша Моравецького у легковажній політиці щодо України.

Таким чином він висловився щодо "кризи" на спільному кордоні, яка виникла через протестні настрої та блокування КПП з боку поляків. "На початку, коли це було "правильно", вони (члени чинного уряду - УНІАН) продемонстрували радикально проукраїнську позицію, повністю забувши про польські інтереси", - цитує Fronda

Туск прокоментував ЗМІ у Сеймі, що після цього Моравецький вирішив розіграти "антиукраїнську карту", щоб не дратувати людей, а тепер не знає, що з цим робити.

Відео дня

"Це скандал, тому що навіть у такому питанні, як протест водіїв, вони поставили під загрозу наші фундаментальні інтереси - відносини з Україною, Росією, Європою", - вказав політик.

Він заявив, що таким чином уряд Моравецького проявив у політиці "бездіяльність, яку не можна пробачити". Під загрозою опинилися і відносини з Україною, і польскі інтереси одночасно, заявив він. 

Туск може стати главою уряду Польщі

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори, а вже 27 листопада президент Анджей Дуда призначив Матеуша Моравецького на посаду прем'єр-міністра і прийняв присягу нового складу Ради міністрів. Якщо уряд Моравецького протягом двох тижнів не отримає вотум довіри у Сеймі, то наступне право формувати новий кабінет міністрів належатиме Дональду Туску. Наразі його коаліція має більшість у Сеймі. Туск уже визначився зі складом майбутнього уряду, але прізвища кандидатів поки що офіційно не оприлюднювали, підкреслює ЗМІ. 

Вас також можуть зацікавити новини: