Джо Байден / фото REUTERS

Представники американської розвідки вважають, що Росія використовує різні заходи для очорнення кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена напередодні листопадових виборів.

Про це заявив глава контррозвідки США Вільям Еваніна, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

Зазначається також, що особи, пов'язані з Кремлем, підвищують ставку президента Дональда Трампа на переобрання.

Американські чиновники також вважають, що Китай своєю чергою не хоче, щоб Трамп переобрався на другий термін, тому загострює критику Білого дому і розширює зусилля по тиску на політичних діячів, які розглядаються як такі, що суперечать інтересам Пекіна.

Читайте такожБайден зміцнює перевагу над Трампом у передвиборчому рейтингу - опитування

Заява Вільяма Еваніни в п'ятницю вважається найбільш різкою заявою розвідувального співтовариства США, що зв'язує Кремль зі спробами домогтися переобрання Трампа - чутлива тема для президента, який відкинув оцінки розвідслужб про те, що Росія намагалася допомогти йому в 2016 році. Еваніна також пов'язав несхвалення Москвою Байдена з його роллю віцепрезидента у формуванні політики адміністрації Обами, що підтримувала Україну.

Трамп у п’ятницю заперечив ідею про те, що Росія зневажливо ставиться до Байдена.

"Я думаю, що остання людина, яку Росія хоче бачити на посаді президента, - це Дональд Трамп, тому що ніхто не був жорсткішим стосовно Росії, ніж я", — сказав він.

Водночас Трамп погодився з розвідданими, що вказують на те, що Китай не хоче його переобрання.

"Якби Джо Байден був президентом, Китай володів би нашою країною", - сказав він.

Як писав УНІАН, вибори президента США заплановані на 3 листопада. Переможець має приступити до виконання обов'язків в січні 2021 року. Основними конкурентами вважаються демократ Джо Байден і Дональд Трамп, який представляє Республіканську партію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram