Також прем'єр-міністр Британії Кір Стармер планує зустрітися з Трампом, аби заявити, що Європа серйозно ставиться до питань оборони / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що Європа має вміти захищати себе, тому відповідь континенту на погрози США щодо виходу з НАТО починає готуватися, пише Bloomberg.

Співрозмовники видання розповіли, що в межах найбільшої безпекової ініціативи в регіоні з часів холодної війни Європейський Союз має намір додатково виділити сотні мільярдів євро на оборону. 

"Наслідуючи приклад Великої Британії, яка різко збільшила військові витрати, ці цифри включають зміни до фіскальних правил для вивільнення національних ресурсів, потенційне спільне фінансування і перерозподіл наявних коштів, сказали ці люди, які попросили не називати їхніх імен, оскільки переговори тривають і є дуже делікатними", - зазначили у Bloomberg.

Відео дня

Також Німеччина хоче пришвидшити створення оборонного фонду, який фінансується коштом боргів розміром 200 млрд євро. Крім того, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер прибуде до США, аби переконати Трампа в тому, що Європа наслідує його приклад та серйозно ставиться до питань оборони. 

"Що нам потрібно в цей момент, який буває раз на покоління, так це "термінове мислення" і стратегічний план переозброєння Європи", - зазначила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Попри такі наміри, Європа має дві серйозні проблеми, а саме:

  • її оборонна промисловість недостатньо розвинена та не готова до швидкого переозброєння;
  • запаси озброєнь були майже вичерпані через допомогу Україні у війні проти РФ. 

"Попри відхід США, блок пообіцяв продовжувати підтримувати Київ і працює над планом надання додаткової військової підтримки на суму близько 20 мільярдів євро. Занадто швидке нарощування озброєнь означає купувати зброю - переважно у США - і спостерігати за тим, як гроші ЄС витікають з регіону. Підтримка місцевих виробників озброєнь вимагає часу і грошей, яких і так не вистачає. Ця дилема змушує ЄС шукати будь-які доступні ресурси", - підкреслили у Bloomberg.

Тому нову систему безпеку почнуть формувати на екстреному засіданні лідерів, яке відбудеться 6 березня. Після чого 19 березня комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс і провідний дипломат Кая Каллас представлять нову оборонно-промислову стратегію, а до того часу триватимуть переговори про розширення ресурсів блоку. 

Україна та Європа - останні новини

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що без гарантій безпеки від США Путін знову вторгнеться в Україну. За словами політика, його країна "зіграє свою роль" у будь-якій миротворчій місії в Україні, однак зможе зробити це тільки за підтримки з боку США.

Водночас експерт для видання The Telegraph назвав план дій для Європи, якщо Трамп відвернеться від НАТО. За його словами, аби досягти стратегічної автономії від США, Європа повинна будувати спеціалізовані літаки і космічні апарати. 

Вас також можуть зацікавити новини: