
Сьогодні президент Володимир Зеленський повідомив про "позитивне рішення" Польщі щодо винищувачів F-16, але не розкрив деталей. Авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі телемарафону висунув цікаве припущення, про що може йтися в рішенні польського уряду.
"Стосовно домовленості з Польщею, то я думаю, це буде якась територія. Якийсь аеродром, якась авіаційна база, на якій ми зможемо накопичувати ці літаки. Тому що у нас літаків може буде рази в два більше. Може в цьому році так і буде 24 літака чи 20. Але пілотів у нас тільки 20. Бажано, щоб на один літак було хоча б 2 пілоти, щоб їх нормально використовувати, щоб їх обслуговувати, щоб своєчасно підіймати в повітря, коли є загроза ракетного удару по аеродрому. Тобто я думаю, що скоріш за все це стосується саме розміщення, як проміжний склад літаків для того, щоб ми могли їх потім використовувати", - сказав Криволап.
Він підкреслив, на його думку, йдеться не про те, що з Польщі будуть літати F-16 на бойові завдання і завдавати ударів по російських окуповантах.
"Мова йде просто про накопичення цих літаків і потім вже, коли буде достатня кількість пілотів, щоб ми могли їх використовувати [вже з власних аеродромів]", - пояснив він.
Ситуація з винищувачами F-16 для України
Як повідомляв УНІАН, у свіжому інтерв'ю ВВС президент Володимир Зеленський сказав, що обіцяні країнами Заходу винищувачі F-16 наразі не прибули в Україну. За його словами, Київ сподівався, що військові зусилля будуть посилені прибуттям літаків F-16, обіцяних союзниками цього літа.
"Минуло 18 місяців, а літаки до нас так і не дійшли", - констатував президент.
Сьогодні вдень у мережі Х Зеленський повідомив, що напередодні зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском на саміті Європейської політичної спільноти у Великій Британії, щоб обговорити посилення обороноздатності України. І після цього, сьогодні, є позитивне рішення польського уряду в питанні, "яке дасть Україні змогу якнайшвидше отримати винищувачі F-16". Зеленський не уточнив про що саме йдеться в рішенні.