Французьку філію IKEA оштрафували на €1 млн у справі про шпигунство за співробітниками / фото REUTERS

Найбільший у світі роздрібний продавець меблів IKEA виплатить мільйон євро штрафу співробітникам за те, що роками шпигував за ними.

Таку постанову прийняв французький суд, розповідається у сюжеті ТСН. 

Мова йде про кілька магазинів у Франції, де менеджери творчо підходили до роботи з кадрами: перевіряли усе аж до банківських рахунків, винаймали навіть окремих співробітників із завданням доповідати про колег, співпрацювали з детективною компанією, якій зі свого боку зливала інформацію поліція.

Загалом під стеження за чотири роки потрапили близько 400 людей.

Мережа IKEA: що про неї відомо

У травні 2020 року IKEA запустила в Україні інтернет-продаж своєї продукції.

У 2019 році IKEA підписала договір на відкриття магазину площею близько 6 тисяч квадратних метрів в ТРЦ Blockbuster у Києві. В цілому IKEA намагалася зайти на український ринок упродовж 15 років. Спочатку компанія хотіла відкрити магазин в Україні у 2005 році, потім - у 2007 і 2008 роках.

Довідка УНІАН. Найбільша у світі торговельна мережа з продажу меблів і товарів для дому IKEA була створена в Швеції в 1943 році. На цей час загальна кількість магазинів групи IKEA з урахуванням франшиз становить 403 одиниці в 49 країнах світу. У Києві компанія має три пункти видачі продукції.