У Китаї через смог почали забороняти феєрверки

16:15, 02 січня 2016
Екологія
276 0

Серйозне забруднення повітря, що загрожує здоров'ю людей, змусило владу ряду міст Китаю вдатися до заборони "святого" для багатьох китайців - феєрверків і петард.

REUTERS

Як повідомляє ТАСС з посиланням на агентство "Сіньхуа", з 1 січня на такий крок пішла, зокрема, влада східнокитайського мегаполісу Шанхай і столиці провінції Хенань міста Чженчжоу.

У Шанхаї заборонено запускати феєрверки в межах кільцевої автомагістралі, яка оточує місто. За порушення заборони передбачається адміністративний штраф, який вже був накладений на одного з правопорушників - на 100 юанів ($15,4) був оштрафований чоловік, який запускав салют у дворі одного з житлових комплексів у центрі міста.

Читайте такожУ Китаї через смог не видно сонця: Пекін оголосив найвищий рівень забруднення повітря (фоторепортаж)

Влада Чженчжоу за порушення заборони на святкову піротехніку передбачила штраф розміром до 500 юанів ($77). У місті заборонено не тільки запускати феєрверки, але і виробляти, продавати і зберігати їх. Слід зазначити, що феєрверки, петарди, хлопавки та інша подібна піротехніка служать в Китаї не тільки для розваги, але й виконує важливу для багатьох китайців функцію - відлякують "злих духів". Протягом багатьох століть ні одне свято, ні одна важлива подія (включаючи, наприклад, відкриття нової компанії або заселення нового будинку) не обходиться без шумового піротехнічного оформлення.

На жаль, в сучасному Китаї смог і інші види забруднення навколишнього середовища стали небезпечніші для людини, ніж злі духи. Зокрема, в Пекіні та інших районах Північного Китаю з середини листопада практично щоденно відмічається перевищення норм забруднення повітря. У столиці в грудні два рази оголошували найвищий - червоний - рівень екологічної тривоги і кілька разів вводили інші підвищені рівні екологічної небезпеки у зв'язку з сильним смогом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter